Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 millió Ft-ot most PMÁP-ba...

1 millió Ft-ot most PMÁP-ba vagy PEMÁP-ba érdemes fektetni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 20:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi, a normális válaszoknak ment a zöld. Államcsőd és társainak nem.
2022. aug. 18. 07:51
 12/18 anonim ***** válasza:

Pedig az is normális válasz volt :D Most sírok, pedig megígérted a zöldet :D

Érdekes amúgy, aki a gyakori alapján dönt a befektetéseiről.

Meg az is, aki szerint nem lehet megmondani, mi lesz a forinttal...az még nem látott erről grafikont...jósolni persze nem lehet, de most elég egyértelmű.

Aki szerint meg nulla esély az államcsődre, az húzza ki a fejét a Fidesz seggéből, meg nézzen szét az országban.


De mindegy, a lényeg, hogy a kérdező megkapta a megerősítést a gyakori pénzügyi szakértőitől, hogy tolhatja bele a pénzét az állampapírba, mert eddig mindig működött. Mondjuk igazából szerencse, hogy kis összegről van szó. És nem, nem azt mondod, hogy tuti államcsőd lesz, de gondolkodni azért lehetne. Tudom, hogy nem divat.

2022. aug. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akinek zöldet ígértem, annak az ment. Az EU nem engedné az államcsődöt (lásd Görögo.). Van ezenkívül 3 millióm elásva a kertben, dollárban. Más befektetési lehetőségem azért nincs, mert a tőzsdéhez nem értek, a kriptoban nem hiszek. A célom egy befektetési célú ingatlan. Amit majd kiadok egyetemista lányoknak. És beszerelek vmi kis kamerát a fürdőbe :P
2022. aug. 18. 09:29
 14/18 anonim ***** válasza:

12: Konkrétumot nem írtál semmiről, csak belekötöttél mindenkibe.


Kérlek oszd meg velünk, mi lesz a forinttal és mikor lesz államcsőd? Mibe érdemes befektetni és miért? Az, hogy ne forintba nem válasz, csak okoskodás.

2022. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14. Azt nehéz volt ugye felfogni, hogy azt is írtam, nem lehet jósolni. Nem kötök bele senkibe. Csak azt mondom, gondolkodni kellene, nem az itteni pénzügyi szakértőkre hallgatni, hanem elmenni egy igazihoz. Kezdetnek az értő olvasás sem ért, pl. hol mondtam, hogy tuti lesz államcsőd? De gondolkodás helyett gúnyolódni jó. A forint meg egyelőre úgy viselkedik, hogy egy 395-400 körülire való visszaesés után szeptember elején kilő 415 fölé. És ha nem lesz "igazam", akkor majd röhöghetsz és elégedetten folytathatod a zéró gondolkodást, mert eleve nem tudod, hogy jósolni nem lehet.

De ha az ember komolyan gondolja a dolgait, akkor el lehet menni olyanhoz, aki ért hozzá (vagy azt állítja).

2022. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15-ös de eegyik "szakember" se lát a jövőbe. Mit javasolna akkor? Elmondja a két opciót, amit te is írtál. EU-s pénzeken függ minden, meg a háborún.
2022. aug. 18. 09:58
 17/18 anonim ***** válasza:

15: Tudatos befektető vagyok, így nem értem az elégedettlen zéró gondolkodás gúnyolódásod. Tisztában vagyok vele, hogy államcsődre mindig van esély, bármelyik országban, de e miatt pánikot kelteni értelmetlen. Mivel diverzifikált a portfólióm nem vág a földhöz, ha elértéktelenedik a forint, mert így a dollár és euró alapú befektetésem kompenzálja.


Nagy jóslás, hogy 415 fölé/köré megy a forint, szerintem ezt mindenki tudja. Mivel negatív információk jönnek az eus tárgyalásokkal kapcsolatban, így nyilván emelkedni fog. Covid is most kezd berobbanni, ami szintén negatív hatással van a feltörekvő országokra.


Így ismét azt tudom mondani semmi hasznosat nem írtál, csak ideböfögtél valamit, csakhogy kötekedj és okosabbnak érezd magad.

2022. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi, PEMÁP mellett döntöttem.
2022. aug. 18. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!