Bankkártya aláírása??

Figyelt kérdés

Mivel írtátok alá?

Ugyan az legyen az aláírás mint ahogyan a bankban írtam alá?



2022. aug. 6. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell aláírni.
2022. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Alkoholos filccel.

Ugyanaz legyen, mint ami a kártyán szerepel és írásképre megegyező azzal amit a bankban produkáltál.

2022. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 krwkco ***** válasza:
53%

"Ugyanaz legyen az aláírás mint ahogyan a bankban írtam alá?"

Nem kell, hogy ugyanaz legyen.

Sokszor a kártyán levő név sem egyezik a bankban használt névvel. A banki névnek a személyiben levővel kell egyezni, de előfordulhat, hogy ez nem fér ki a kártyára. (Pontosabban a kártyatársaság korlátozza a hosszát.)

Csak az a lényeg, hogy a bankban a banki aláírásodat kell használni, a kártyahasználatkor pedig a kártyán levőt.

De mivel az utóbbira már alig van példa, ezért az újabb kártyákon nincs is hely az aláírásra.

2022. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Én nem szoktam aláírni a bankkártyát, mert szerintem felesleges. Évek óta nem kellett aláírnom vásárláskor semmit mint annak idején, így nem is akarja senki összehasonlítani az aláírásokat.
2022. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:
100%

"Én nem szoktam aláírni a bankkártyát, mert szerintem felesleges."

Ha nem írod alá és elveszted, akkor aki megtalálja aláírhatja helyetted. És olyan helyzetben, amikor szerepe van az aláírásnak, ez számára nem lesz gond. Pl. valahol külföldön off-line felhasználva.

2022. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Nem nekem írtál, de aki nem retardált az abban a pillanatban befagyasztja, hogy nem találja. Ha később sem, le is tiltja, ennyi.


Sok kártyán már nincs is helye az aláírásnak, mert felesleges.

2022. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek akkor volt jelentősége, amikor még a bizonylatot alá kellett írni, de akkor is ritkán egyeztették az aláírásokat. Ma már teljesen felesleges aláírni, sőt van olyan kártya, ahol nincs is aláírási csík rajta.
2022. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
A lőtéri kutya sem foglalkozik vele, hogy alá van-e írva. Még a bank sem nézi.
2022. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. aug. 6. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem írtam alá egyik bankkártyámat sem. Eddig még senki nem kifogásolta (8 éve).
2022. aug. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!