Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az gáz ha nem használom a...

Az gáz ha nem használom a Revolut kártyám csak a devizám parkoltatom a számlámon?

Figyelt kérdés

Most jött egy elég prosztó értesítés a Revolut supporttól, hogy "látjuk, hogy porosodik a kártyát, írd le nekünk miért".


Nos egyrészt én csak a devizába átváltásra használom ezt - amúgy csak virtuális kártyát igényeltem, mert a fizikai min. 2500 Ft és az végképp nem éri meg nekem - szóval csak arra regisztráltam, hogy x százezer Ft-ot átváltsak devizába biztonsági tartaléknak, ha államcsőd lenne.


Be is paráztam úgyhogy az összes USD összegemet Ft-ra váltottam (perpill 15 ezres veszteséggel) és átutaltam az OTP számlára miután Ft-ra átváltottam. Euróm még van, de kérdés, hogy minek kaptam ezt az üzenetet?


Fenyegetés és lehet befagyasztják a devizaegyenlegem, ha nem használom? Vagy sima értesítés és le se sz**ják, ha csak parkoltatom a pénzem?



2022. aug. 4. 18:46
A kérdező szavazást indított:
Látszik, hogy pénzügyi analfabéta vagy. Revolut-on simán lehet devizát jegelni, nem muszáj egy fillért se költeni.
Látszik, hogy pénzügyi analfabéta vagy. A Revolut nem arra való, hogy a pénzed szellőztesd rajta. Ha nem költöd, akkor utald vissza az OTP számládra
10 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem gáz. De ne csodálkozz ha majd kapsz egy levelet, hogy bezárják a számlád adj meg egy számlaszámot ahova elutalhatják a pénzed.

Aztán majd mehetsz a revolut károsultak csoportba a facebookon. A revolut kifejezetten utálja ha valaki csak váltogat. Abból neki nem sok pénze van. A revolut egy magán cég, joga van megválasztani hogy kit akár az ügyfelei között látni. Józsi bácsi a vízvezeték szerelő is mondhat nemet. A revolut is.

2022. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egy automatikus levél volt XDDDD
2022. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Közel se vagyunk államcsőd helyzetben. Ezen az oldalon valamelyik retardált elkezdte és mint látjuk 1 hülye 100-at csinál.
2022. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy automatikus, hisz egy algoritmus figyeli a tranzakciókat nem pedig John vagy Chris.
2022. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Nyugi be nem fogják fagyasztani, le sem fogják nyúlni pénzed. Kapsz egy üzenetet amiben arról tájékoztatnak, hogy megszüntetik a számlád, adj meg egy számlaszámot ahová utalhatják a meglevő egyenleged. Ezután már nem fogod tudni használni az appot semmire csak arra hogy megadd ezt a számlaszámot.
2022. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5: De akkor ennek csak idő kérdése, ha csak devizát tárolok rajta?


Egyszerűbben a kérdés: Revolut akkor nem használható deviza tartalékolására?

2022. aug. 4. 19:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én is jelenleg csak arra tartom, hogy a megtakarításom egy részét euróban tartsam. nem, nem az államcsőd miatt, hanem hogy a drága kormány ne inflálja el a pénzem. de ha kell forgalom, semmi gond, majd fizetek a revolut kártyámmal.
2022. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

#6 de, szerintem igen

amúgy meg tegyél rá havi 50-100k-t és fizess az üzletben azzal, az otp-t nem érdekli van e forgalom a kártyádon. vagy fizess a revolutnak is havi 1200 huf-ot, és akkor máris nem zavarja hogy mennyire nem használod.

2022. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem én vagyok a revolut algoritmusa, de valószínű hogy igen.

A revolutnak az a bolt ha aktívan használod a számlád. Topup-olsz, fizetsz, átváltod, euróba fizetsz. Ne adj isten még részvényt is veszel, vagy kriptót vagy esetleg szállást foglalsz stb.

Ha csak minden hónapban feltöltesz x forintot és csak átváltod az nem bolt neki. Ettől már csak egy rosszabb van. Aki feltölt, átvált, kiutal. Illetve aki feltölt, ha 385 az euró átvált, ha 405 visszavált és így tovább. Ezek a legrövidebb életű számlák.

2022. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9: De ugyanez igaz akkor a Wise-ra is? Mert akkor lényegében egyik sem alkalmas devizatartalékolásra. Mit válasszak akkor erre a célra?
2022. aug. 4. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!