Hitel, de válunk?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Feleségemmel közösen vettünk fel lakáshitelt két éve, abból vettünk házat. Most úgy alakult, hogy el fogunk válni. Ilyen esetben hogyan lesz a hiteltörlesztés, és ki marad a házban? Gyerek nincs. Ő azt mondja maradni akar a házban. Nekem végülis nem fontos, de azt sem szeretném, hogy mivel kettőnk nevét van a ház, én is fizetek hitelt, nyilván, de ő meg maradhat a házban. Ebben az esetben hogyan lenne igazságos?

Lehet, hogy ő ki tudna fizetni engem, de én őt nem. Ha ő mégsem tud kifizetni, mi az eljárás?


A "majd a bíró eldönti" válaszokkal nem leszek kisegítve. Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének. Köszönöm!


2022. júl. 31. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hitel közös, ahogyan a ház is. Ezen belül meg lehet állapodni. Ha senki nem tud fizetni, akkor a házat el kell adni, a hitelt vissza kell fizetni, a maradékot el kell osztani.


Ha ki tud fizetni, akkor fizessen ki és az övé a ház. Meg a hitel is. Megállapodás kérdése minden.

2022. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Bank nem fog kiengedni téged a hitelből csak ha kifizetitek. Ez tuti. Szóval az asszony fizesse ki ha ki tudja, ha pedig marad érték a házból azon osztozzatok...
2022. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt mi nem tudhatjuk. Ha a közös vagyon megosztásánál úgy döntötök, hoy az övé lesz és ő vállalja a törlesztést, akkor a banknál adóskivonási kérelmet adhattok be, ha elég a jövedelme akkor téged kiengednek, ha nem akkor más megfelelő jövedelemnel rendelkező adóstársat kell bevonni helyetted. Ha nem tud ilyet akkor maradsz a kötelemben.
2022. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó, én fizessek egy olyat házat, amiben nem lakhatok.
2022. júl. 31. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit szeretnel?
2022. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lakhatál ha közös tulajdon?!
2022. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

-adjatok el a hazat es fizessetek ki a hitelt


-fizessetek kozosen, megmarad benne az 50%od, de az asszony fizet neked x osszeget amiert nem laksz benn es o az egeszet hasznalja pedig csak fele az ove.


-az asszony fizeti az egeszet ha tudja, ove lesz az egesz haz, de te visszakapod az eddig befizetett osszeg felet. Kottok egy szerzodest hogy amennyiben kifizeti a hazat egyedul ugy atkerul az 50%od hozza


-benn maradsz es kozosen eltek szingliként

2022. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a feleséged egyedül is hitelképes, akkor házassági vagyonközösség megszüntetés címén magához válthatja az ingatlant és a hitelt is. Abba semmiképp ne menj bele, hogy ha elköltözöl, akkor megmaradjon a közös tulajdon és a közös hitel is, mert az elég kockázatos.
2022. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!