Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » át akarnak nekem utalni pénzt...

át akarnak nekem utalni pénzt és a 8jegyű számlaszámomon kívül más is kell hozzá nekik. Ez lehet? Mi az? (külföldről, de magyar számláról)

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:

a számlaszámod NEM 8 jegyű


és emellett kell még a számlatulaj neve is

2010. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A számlaszámod 16 vagy 24 jegyű. Ezen kívül kellhet az IBAN kód is, ezt a bankod meg tudja adni neked. Meg a számlatulajdonos neve, ahogy az előző is írta.
2010. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyar számláról nem kell az IBAN kód, csak külföldiről. De akkor meg már kellene a bank SWIFT kódja is...
2010. szept. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt a külföldről, de magyar számláról dolgot nem értem...


Ha magyar bankból utalnak, akkor ahogy az előző válaszadók is írták a 16 vagy 24 jegyű számlaszám és a kedvezményezett neve kell.


Ha külföldi bankból, akkor kell a bank neve, címe, SWIFT kódja, a kedvezményezett neve, címe és az IBAN számlaszám.

2010. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Belföldi devizautalásnál is kell az IBAN.
2010. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 dolog kell hozzá

A bankod SWIFT kódja, azt itt megtalálod

[link]


A másik a nemzetközi bankszámlaszám, azaz IBAN, ami így kezdődik: HUxx és még 24 számjegy.

Megtalálod a havi számlakivonatod fejlécében

2010. szept. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen ez az IBAN kód kellett, nagyon sokat segítettetek, h nem kellett nekem kutakodnom, mert drágán netezem. köszi
2010. szept. 23. 22:47
 8/8 A kérdező kommentje:
pontosabban SWIFT kód.. :D
2010. szept. 23. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!