Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen deviza számlát nyitnátok?

Milyen deviza számlát nyitnátok?

Figyelt kérdés

Szép reggelt!


Milyen deviza számlát nyitnátok ill. milyenetek van?


Én a CHF, EUR, USD hármas közt vacilálok.


A frankot tartanám legbiztosabbnak. De mivel nem szeretem, ha áll a pénz a számlámon, így befektetési szempontból (alapok, részvények) nem lenne jó megoldás.


USD: szerintem erősödni fog még. 2 éve amúgy pont ellenkezőleg gondoltam. Akkor meg se fordult volna a fejemben. De hát senki se lát a jövőbe :D Mivel szerintem a háborúnak mostanában nem lesz vége, így menekülő eszközként is továbbra népszerű marad, plusz az USA-ban nem számítok akkor recesszióra (ha egyáltalán lesz), mint az EU húzó államaiban.


EUR: Ellene szól, hogy vélhetően recesszió lesz. Mellette, hogy ebben is szép számmal tudok befektetni. Bár mivel Európát viseli meg gazdaságilag a háborús válság, így ezek a cégek is vélhetően rosszabbúl fognak teljesiteni. Ami mellette szól még, hogy Euróval azért jobban tudok fizetni (belföldön is meg habmegyek valahova Európában - bár Törökországban USD-t is elfogadták 3 éve).


2022. júl. 14. 07:59
A kérdező szavazást indított:
CHF
USD
EUR
Egyéb
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az euró mellett szól hogy azt a legkönnyebb mozgatni.
2022. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig euróba és dollárba raktam a forintot, de frankba is fogom. Szerintem az euro a legegyszerűbb itt nekünk.
2022. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!