Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikortól számítódik egy banki...

Mikortól számítódik egy banki tartozás elévülése?

Figyelt kérdés
Egy banknál van adósságom, amelyet a bank soha nem követelt, nem szólított fel a tartozás megadására.

#elévülés #banki adósság
2022. júl. 7. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Banki tartozás nem évül el, csak köztartozás.
2022. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A bank eladja a tartozast 5even belul egy koveteleskezelonek. Tehat te neki fogsz tartozni. O ertesitget neha, igy kvazi megszakad az elevules es halmazodik a tartozas. Aztan egyszer majd vegrehajtohoz fordul aki birosagi uton behajtja.


Egyebkent 5ev az elevules. De nem hagyjak elevulni, mert mint mondtam egy level megszakitja.

2022. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, igen, én is így akartam mondani tulajdonképpen.


Egyszerűen nem létezik, hogy egy bírósági végreajtó ne zrikáljon.

Plusz egy ajánlás nélkül feladott levél is értesítésnek számít, akkor is, ha a postás a kukába dobja a postaládát helyett.

2022. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy levél már nem szakítja meg, az csak a 2014 március 15 előtti tartozásokra igaz.

Azóta már csak olyan események szakítják meg, mint pl. tartozáselismerés aláírása, megegyezés a törlesztésről, vagy bírósági eljárás.

A követeléskezelő, ha nincs megegyezés, az elévülési időn belül belül bírósághoz fog fordulni és akkor végrehajtás indul.

Végrehajtási szakaszban végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést. Viszont akár egy lekérdezés a vagyoni helyzetedről a végrehajtó által is annak minősül, tehát gyakorlatilag soha nem évül el.

Tulajdonképpen attól függ, a végrehajtást kérő meddig hajlandó pénzt tenni bele, mert bár a végrehajtói díjakat is az adósra terhelik, azt a végrehajtást kérőnek meg kell előlegezni.

2022. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez annyira furcsa, engem 31 éves koromban talált meg egy behajtó cég telefonon, mely szerint 14 éves koromban volt egy gyerek bankszámlám a k&h-nál, nem használtam, és a bankkártya díjával tartoztam (akkoriban elvileg ez évi 1200 ft volt).


Majd 31 évesen be kellett fizetnem 35 ezret. Nem akartam bohóckodni, elutaltam, de azóta sem kaptam róla semmi papírfecnit, hogy ez mi volt.

2022. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor van lehetoseged kikerni a papirokat es ha nem ismered el akk jogorvoslatot kerni.
2022. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elismertem, mert valóban létezett a bankszámla, és valóban nem emlékszem hogy az hogyan lett lezárva - valszeg sehogy. Ettől függetlenül röhej, hogy senki nem keres másfél évtizedig, majd egy telefonon lediktált számlaszámra kell utalgatnom sokkal nagyobb összeget.


Whatever.


Kérdező, apám halála után a 2004-es adósságát kellett befizetnem, kamatokkal, mindenestül a faktoringnak, mert megörököltem. 10 forintot sem voltak hajlandóak engedni belőle méltányosságból, szóval jobb ha nem álmodozol ébren.

2022. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az orokles mas, gyanitom ott megvezettek.


Az orokos csak a pozitiv orokseg ertekeig felel az orokolt tartozasokert. Ez annyit jelent hogy ha tobb a tartozas a pozitiv reszen feluli reszt nem lehet jogi uton behajtani tehat vegrehajto altal. Azonban az adossag megmarad es kovetelhetik toled de te megtagadhatod a megfizetest es semmit nem tehetnek. Ilyen esetekben az a gyakorlatuk a faktoringoknak hogy folyamatosan presszionajak az ugyfelet az amugy behajthatatlan adossag megfizetesere. Es altalaban bejon azoknal akik nem ismerik az oroklesi torvenyeket.

2022. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezt tudom, de nem mondtam le az oroksegrol, mert volt mellé egy egyhatod parasztház is, a tulajdoni lapra bejegyzett toketartozas nagyon csekély volt, azt hittem annyi az összeg, 18 éves voltam.


114ezer szerepelt a bejegyzesben, 800at fizettem vissza végül. Röhej. Namindegy, évekkel később eladtuk azt a viskót, 300-at láttam belőle vissza.


Ha tudom, rohogve elutasitom az egészet.

2022. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5 Az elévülés nem jelenti azt, hogy eltűnik az adósság, csak azt, hogy jogi úton már nem hajtható be.

Vannak követeléskezelők, akik fillérekért megvesznek ezer éves adósságokat, mint pl. a te régi bankszámlád, aztán az adósok tájékozatlanságára építve "költségeikkel" jól megspékelve megpróbálják behajtani. Ha csak 10%-ban bejön nekik, már jól jártak.

2022. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!