Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden eseteben, az összes...

Minden eseteben, az összes bank ezt az amokfutást ami hónapok óta megy (alább) ráteszi a változó hitelesek vagy az új hitelesek kamataira (ha igen, az a horror horrorja), vagy ennyire nem drasztikus a helyzet?

Figyelt kérdés
[link]
2022. júl. 7. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a dolgokat. A változó hiteles aláírta, hogy milyen időközönként változik a kamata és mihez van kötve. Mondjuk a BUBOR aktuális értékéhez.

A bank nem azt csinálja, hogy gondol egyet, hogy hm Józsinak jövőhónapban van kamatfordulója, akkor hasamra csapok és 12%-ot emelek.

A bankot is köti a szerződés, hogy ahol épp a BUBOR áll aszerint számolja az új kamatot.

A BUBOR-t meg a piac egésze állítja be, mint egy-egy bank.


Aki felvette a hitelt, az nem gondolhatta, hogy örökké alacsonyak maradtak a kamatok. Most teljesen mindegy, hogy milyen okból ment fel, várható volt, hogy a kvázi 0-ról csak felfelé tud menni.

2022. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rá fogja tenni természetesen. Aki változó kamatozású hitelt vett fel - miközben a csapból is az folyik évek óta, hogy vegyél fel minősített fogyasztóbarát fix lakáshitelt, akár futamidő végéig -, az ezt írta alá.


Sőt, kötelező jelleggel felolvasta neki a közjegyző, elmondta neki a banki ügyintéző, sőt ezen kívül minimum 3 napja volt olvasgatni a szerződést, mielőtt aláírta.


Nem fogom őket sajnálni, ez nem a devizaválság 2.0, ez itt már a butaság.


Egyébként szerintem meglepően keveseb vannak, legalábbis én ebben reménykedem. Az én hitelem is évtizedekig fix, és annyira elinflálódik a tartozásom, hogy lassan a telefonszámlám havi díja magasabb lesz, mint a lakásé.

2022. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó hír viszont az, hogy még most is be lehet ballagni a bankba, hogy szeretné bizonyos kamatszinten fixálni a hitelét.
2022. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, most itt magamra gondolok, aki ősszel akar lakást venni és átlagosan keresek (az a nettó 280-300 as bér). Hitelt kell felvennem, természetesen fixet akarok, de addig is csak nő és nő (ha mindegyik bank ezt ráteszi) a havi törlesztő. Pl Eddig egy 12 milliósra 93 ezer volt pl 20 évre, most meg pl 98. Nagyon nem mindegy. Főleg azoknál, akiknek a fizetésük pl 30-40% áig hitelez a bank és nem 60%-ig, mint az 500 nettós felettieknél. Ezért kérdeztem.
2022. júl. 7. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, tudom. Én minden nap hálát adok a sorsnak, hogy tavaly 3,02%-on sikerült felvennem a lakáshitelemet.


Viszont mondok valamit, amitől hátha jobban érzed magad.

Tegyük fel, hogy veszel fel lakáshitelt 20 évre ősszel. A kamat mindenféle kedvezménnyel mondjuk 8% körüli.


Ha 5-10 év múlva normalizálódik a helyzet, és újra 3% körül lesznek a lakáshitelek, akkor bármikor be tudsz ballagni egy neked szimpatikus bankba, hogy szeretnéd kiváltani a meglévő hiteledet erre a kedvezőbbre.


Így csak 5-10 évig fizeted az emelt kamatot, utána normalizálod a dolgokat.


A futamidő megnyújtásával tudsz még játszadozni, ami JTM-et illeti.


És bármennyire is szomorú, vagy nehéz elfogadni, inkább az elmúlt évek kamatkörnyezete volt rendhagyó, sosem volt ennyire alacsony. Szüleink még 20-30% körüli hitelekből építkeztek.

2022. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem pont 12,6 milliós a hitelem, és 62 a törlesztő. :( szóval megértelek.
2022. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az A72 az tökéletesen széles: Samsung Galaxy A72 Specs ; Dimensions: 6.50 x 3.05 x (165 x 77.4 x 8.4 mm)


77.4 milliméter. 10/9 teló attól keskenyebb manapság. Az enyém is 74.4, ami 3 mm-el keskenyebb és már eléggé zavar. 76 mm volt a oneplus 7 prom, az is még jó volt. Hülye voltam, hogy erre cseréltem le. Okés, szép, szép, gyors, meg 120 herz, kvadhd, stb kutyafüle, csak játszani, filmezni élvezhetetlen a dolog.

2022. júl. 8. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt biztos nem ide akartad :)
2022. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, másikhoz akartam. Egy tuti, az borzasztó, hogy ami tavaly havi 62 ezer volt, az most havi 95.
2022. júl. 8. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!