Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK, babaváró, külföldön...

CSOK, babaváró, külföldön élőknek?

Figyelt kérdés

Ahány helyen olvastam, annyi verziót láttam már.

A férjemmel gyakorlatilag külön élünk, mert másik országban is van bejelentett lakcíme, oda fizeti a TB-t, ottani cégnél dolgozik, de Magyarországra jár haza (itt is van lakcíme). Én itthon lakom. Viszont csak akkor vennénk fel ezeket a típusú hiteleket, ha a férjem továbbra is kinn maradhatna és onnan tudnánk letörleszteni, majd ha kifizettük, akkor pedig haza jönne.

Persze ha ez nem működik, akkor lakáshitelt kell felvennünk, annak viszont nem túl jó a kamatja egy babaváróhoz képest.

Valahol úgy olvastam, hogy elég, ha csak az egyik félnek van magyar TB-je. Sőt, hallottam egy családról, akik szintén CSOK-ot akarnak felvenni, most járnak a bankba és elméletileg meg is kapják, pedig mindketten külföldön dolgoznak, külföldi cégnél.

Esküszöm nem értem, mintha minden banknál más lenne a szabály, pedig jogszabályban előírtak a feltételek. :D



2022. jún. 18. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
a babacárónál itthon kell lakni és nem lehet kiköltözni sem. A csok-nál szerintem mintha nem lenne ilyesmi. Ez két külön konstrukció, külön feltételekkel.
2022. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Újabb élősködő…
2022. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2

Miért?

A pénzt megkeressük rá, csak nem Magyarországon. :)

2022. jún. 18. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak a babaváróról tudok egy s mást. Van néhány alapszabály, de a bankok ettől bizonyos mértékben eltérhetnek.

Ha az állandó lakcímetek mindkettőtöknek Magyarországon van, akkor szerintem kaphattok babavárót. A jövedelemmel kapcsolatos követelményeknek (TB is) csak az egyikőtöknek kell megfelelni.

2022. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Milyen élősködő? Aki ezt a babaváró konstrukciót kitalálta az egy tökkelütött idióta volt. Aki meg lecsap rá, az nem élősködő, hanem kihasználja a lehetőséget. Durva lenne, ha minden külföldön élő magyar élősködő lenne. Szerintem ez sokkal inkább igaz azokra, akik jó ötletnek tartják a gyerekekért fizetni.
2022. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!