Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Balatonon foglaltunk szállást...

Balatonon foglaltunk szállást férjemmel, a panzió ügyintézője elkérte a bankkártyánkat és felírta a rajta lévő számokat, még a hátoldalon lévőt is! Félek, hogy visszaél vele! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nemrég szálltunk meg párommal egy hétre a Balatonon, előre kifizettük a szállást még foglaláskor booking.com-on, amikor odaértünk (este 9) a recepciós fiú azt mondta, hogy ez egy rutin dolog, a kártyaadatokat biztonsági okokból veszik fel, ha rongálnánk stb., azt mondták, 3 nap után megsemmisítik ezeket az adatokat.


Kártyaszám, lejárat, CVV kód. Ezekkel ahogy tudom, vissza is lehet élni!


Nem nagyon volt más lehetőségünk sajnos más szállás után nézni, így kényszerből megadtuk ezeket az információkat.


De nem értem: ha rongálnánk vagy pl. ellopnánk a tévét, a bankkártyánk adataival vesznek egy másikat? Vagy milyen biztosítékot jelent ez számukra?


(nem rongálunk vagy lopunk, csak ilyen dologgal még sosem találkoztunk még)



2022. jún. 17. 23:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Ez ordas nagy kamu. Tiltsd a kártyád, és jelezd a booking felé is.
2022. jún. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%
a booking ugyis megkuldi nekik faxon/emailben a kartya adatokat...
2022. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Akarhova mesz a vilagon, minden hotelban a chek-in nel elkerik a bankkartyadat, ez nem uj dolog. Nem lehet vele visszaelni, ha online fizetsz valamit kreditkartyaval, akkor is meg kell adni valamit, amit csak te tudsz, pl. code, amit a te mobilodra küldenek. Szoval nem kell felned.
2022. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha online fizetsz akkor egy SSL titkosítással ellátott banki felületen adod meg ezeket az érzékeny adatokat. Nem pedig a portásnak aki a kockás füzetbe írja. Hát csak annyi a különbség.
2022. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én rengeteg hotelban voltam már a világon, soha nem írta fel a portád a kártyaadataimat.
2022. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%
persze. megkuldte a booking nekik faxom/emailben, aztan ennyi.
2022. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Igen, hogyne :D
2022. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
Emlékezzünk, amikor indult az egész kártyabiznisz, akkor még oda adtuk a pénztárosnak, presszósnak a kártyát, a presszós elszaladt vele, mi pedig diskuráltunk tovább, majd visszajött. Szóval nem volt velünk a kártya folyamatosan. Gondolom, az élelmesek elkezdtek trükközni, majd a fejlesztők kitalálták azt, hogy húzzuk le a kártyát. Lehúztuk, de vmi csak nem volt jó és jött az érintés fejlesztés. Aztán meg a karóra, x év múlva már gondolattal fogunk fizetni...
2022. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
18. vok: Mi lett a történet vége? Mit tudtál meg? Hogy tanuljunk, mert igen eltérő válaszok születtek. Nekem is az a véleményem, hogy a portás trükközött. Ok, hogy a neten megadom az adatokat, de azt nehezen hiszem, hogy az ottani ügyintéző 1 kattintásra meg is tudja nézni az adatokat és utána felhasználni.
2022. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem direkt le van róla kaparva . Ez száz forintossal simán le lehet róla szedni, így senki nem láthatja. Én meg tudom fejből.


Azt az okos embert sem értem aki ezt így találta ki, hogy ilyen könnyen lopható legyen az ember pénze ...

2022. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!