Mit tehetek ha nem tudom fizetni a hitelem? Ha odáig eljut a dolog hogy a fizetésemből tiltják, akkor abban az esetben is tilthatják ha nem az én számlámra utalják a fizetést?

Figyelt kérdés
Benne maradtam egy hitelben, és nem tudom fizetni, főleg a moratórium miatt nem tudom fizetni mert nagyon meg nőtt a vissza fizetendő összeg, sajnos abban a 2évben nem volt munkám így élnem kellett vele mindenképp.
2022. jún. 13. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatód kap egy határozatot, hogy mennyi összeget kell a fizetésedből letiltani. Utána már tök mindegy a maradék hol landol.
2022. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobban járnál, ha azelőtt kezdenél a bankkal egyezkedni, mielőtt felmondják a hiteled és a végrehajtóhoz kerül
2022. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2#

Annyi a gond, hogy voltam bent a bankba, és mivel a fizetésem 80%-át nem haladja meg a hitel havi törlesztője, így csődöt sem tudok jelenteni, mondom a nőnek hogy tudnánk-e valahogyan könnyíteni, és csak mosolygott hogy még is mire gondolok, úgy éreztem hogy segíteni sem akar.

2022. jún. 13. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ugorj be egy másik bankba és keress adósságrendező hitelt!

Ezeknek meg ajánlott tértivevényes levélben írd meg, hogy fizetési nehézségeid vannak, szeretnéd átütemezni a hitelt és érdeklődsz a lehetőségekről. A levélre kötelesek válaszolni, a másodpéldányt tartsd meg!

2022. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a bank a pénzét akarja, ők is jobban járnak, ha sikerül megegyeznetek futamidő-hosszabbításban vagy valami egyéb megoldásban.

Nem lesz könnyű és fizetned kell, mint a katonatiszt, de hát a hitel sajnos ilyen. Szerintem menj vissza a bankodba, hátha egy segítőkészebb ügyintézőt fogsz ki, és az is megoldás lehet, amit mások javasoltak: az adósságrendező hitel.

Járj utána alaposan! Nem vagy könnyű helyzetben, de ezek a megoldások még mindig jobbak, mintha a végrehajtó jön.

2022. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Nekem is hasonló problémám van, és hallottam olyat, hogy ha nevet változtatok akkor nem tudnak mit kezdeni velem, mert változik az adókártyám, személyim, jogsim meg mindenem, ez nem tudom mennyire igaz, de majd az okosabbak el mondják hogy ez működik vagy sem.
2022. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6, semennyire nem igaz
2022. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Külföld
2022. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!