Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank honnan tudja a gyerekko...

A bank honnan tudja a gyerekkori címem?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta nem élek Magyarországon, iskolába sem ide jártam, bankszámlám se semmim nem volt az országban, soha.


Most egyetem után itthon kezdtem el dolgozni és nyitottam egy OTP junior számlát.

Az ügyintéző megkérdezte, hogy ide kapom-e majd a fizetést mert akkor küld nyilatkozatot, és hova küldheti.

Felsorolt 3 címet. A bejelentett lakcímem, egy levelezésit, valamint egy olyan címet, ahol utoljára 6 éves koromban laktunk, de azóta a földdel egyenlő az egész ház, nincs ott semmi xy éve.


Lehetséges az, hogy asszociáltak a szüleim régi számlájukkal (ha volt nekik), és az ők adataik fel lettek használva, majd hozzá adták amikor én nyitottam a számlám? Lehet ilyet?

Az ügyintézőt nem kérdeztem mégis ezt a címet honnan tudja, csak utána gondolkoztam el ezen.



2022. jún. 13. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Legálisan csak akkor, ha már volt ott számlád
2022. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az országhoz semmi közöm nem volt 13 éves korom óta, se számlám, se munkahelyem nem volt itt soha.
2022. jún. 13. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Babakötvényed se volt?
2022. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Semmi alatt tényleg semmit értek.

Csak onnan tudhatják a címem, hogy valamiért szülők adatait hozzácsapták az enyémhez teljesen ok nélkül. Szerintem volt nekik otp számlájuk, lehet hogy hitelük is, de ennek is vagy 15 éve.

2022. jún. 13. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid bármit nyitottak a nevedre (babakötvény, betétkönyv, bármi) akkor az alapján láthatják. Én pl. nemrég az új app telepítésekor jöttem rá, hogy valahol van egy betétkönyv a nevemen (jelzi a rendszer), amit még valszleg a szüleim nyitottak nekem anno.
2022. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem az sincs, szülők sem sejtik honnan tudják a régi címet, soha nem volt semmi a nevemen.
2022. jún. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!