Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik a hátulütői ha a szüleink...

Mik a hátulütői ha a szüleink vidéki házára vesszük fel a CSOK 10 milliót 3 gyerekre, de közben mi Bp-en veszünk lakást? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 17:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Szüleim most épülő Balatonfüredi házának van egy apartman része amit ki lehet adni. Ha azt társasházzá nyilvánítjuk (engedélyeztetjük) akkor fel lehet rá venni a CSOK-ot. Ezzel a mi nevünkre kerül, de mi azt a pénzt egy Bp-i lakásra fordítanánk.

Elvileg sokan csinálják így és működik.

Ugyanakkor mivel jár ez?

Buktatók, felelősségek érdekelnek, bármi tapasztalat jöhet!

2022. jún. 9. 17:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha azt társasházzá nyilvánítjuk (engedélyeztetjük) akkor fel lehet rá venni a CSOK-ot. Ezzel a mi nevünkre kerül, de mi azt a pénzt egy Bp-i lakásra fordítanánk."

Ha arra a lakásra veszitek fel, ott kell élnetek életvitelszerűen 10 évig. Vannak kivételek a szabályozásban, de az csak nagyon nagy szerencsével működhet, hogy 10 évig balatonfüredre vagytok bejelentve (ez kötelező) és közben nem ott laktok.


"Elvileg sokan csinálják így és működik."

Drogot is sokan árulnak, és közülük van aki nem bukik le vele. Ettől még nem lesz se legális, se nem garantálja azt hogy te sem buknál le.


"Szüleim most épülő Balatonfüredi házának van egy apartman része amit ki lehet adni."

Ha arra veszitek fel a csok-ot, akkor azzal alapból kizárjátok a kiadást, legalábbis papíron. Tehát a következő 10 évben csak feketén lehet majd kiadni.

2022. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg sokan csinálják így és működik.


Amíg nem jön egy buzgómócsing. Háromgyerekes ismerős Zalában vett falusi csokos lakást, be is jelentkeztek ide. Aztán két év múlva igazolni kellett lakcímet, és máig nem tudjuk, mi lett gyanús, de kértek iskolalátogatásit, kiderült, hogy mind a három gyerek Pestre jár általánosba.

2022. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3. remélem visszafizettették velük kamatostul.
2022. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom mennyire éri meg, mi ahogy kijött a babaváró vettünk airbnb-re egy lakást a VII. kerületben. Már kitermelte az árát a rövidtávú kiadással és az áremelkedéssel, úgyhogy ha borul a bili röhögve kifizetjük büntetőkamattal együtt. Hogy mennyire működhet egy mostani vételnél, jó kérdés. Lehet, hogy csak 50-60 százalékot nőnek az árak 3 év alatt, mennyire jönnek a külföldiek, stb. Sok kérdés.
2022. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4, bevallom, nem tudom, remélem, igen.
2022. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
#5 A babaváró, ami egy SZABAD FELHASZNÁLÁSÚ hitel, ugyan hogy a jó édes búbánatba jön ide?
2022. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Mit tudom én, mindent beforgattunk a lakásba amit adtak, abból vettük a Kertész utcában ezt az airbnb-s csodát. Akkor az lehet, hogy a másik, a gólyahír hitel vagy csoki vagy nem tudom melyiket hogy hívják. Amikor a második ilyen megjelent akkor vettük fel őket, szűk 3 éve. Azóta termelt 7,5 milliót a lakás és 20 millióval többet ér, mint amennyiért vettük. Hogy mi a neve a hitelnek pont leszarom.
2022. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Én meg pörköltet ettem vacsorára. Ennek pont annyi köze van a kérdéshez, mint a te agymenésednek.
2022. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válaszolón kívül köszönöm mindenkinek a meglátásokat, sajnos 5-ös kissé elvitte a fókuszt a témáról és örülnék még hozzászolásoknak, még több tapasztalatnak
2022. jún. 10. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!