Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Növekedési részvények, vagy...

Növekedési részvények, vagy osztalékfizető (akár uncsi dividend arisztokrata) részvények hosszútávra?

Figyelt kérdés

Terveim szerint nem lesz szükségem a befektetett pénzemre legalább 10-15-20 évig, illetve folyamatosan meg tudok takarítani minden hónapban pár százezret. Legalábbis, ha nem történik nagy baj, akkor ezzel számolhatok.

A stratégiám főleg arra épülne, hogy mindig az aktuálisan alulárazott dividend arisztokrata részvényeket vásárolnám legalább 2-3% osztalékkal, vagy felette, illetve ha van valami jó és alulértékelt gyorsan növekvő cég, akkor középtávra (5 év) abból is vásárolnék, majd eladnám és piaci helyzettől függően vagy azt is betenném osztalékfizető részvényekbe, vagy újra vásárolnék aktuálisan agyonvert növekedési részvényt.

Az osztalékokat folyamatosan újra befektetem egyébként és TBSZ számlán csinálnám az egészet.

Ez járható út szerintetek? Elég sok könyvet elolvastam és ezt fésültem össze magamnak, saját stratégiaként.



2022. jún. 9. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A stratégia működhet, de elméletben minden nagyon egyszerűnek tűnik. A kérdés, hogy megtalálod-e a megfelelő részvényeket. Az aktuálisan agyonvert növekedésinek nevezett részvények nem véletlenül kerülnek annyiba amennyibe. Ezeknek a cégeknek egy része már nem fog olyan dinamikusan fejlődni mint eddig. A kulcs azoknak a viszonylag új cégeknek a megtalálása lenne, amik még a növekedés kezdeti szakaszában vannak.
2022. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván erről szól a befektetés rizikója, persze. Utólagos okoskodás betenni pénzt korábban beszakadt növekedési részvényekbe, illetve "kaszinó" betenni olyanba, ami még nem indult meg.

Amire figyelek főleg, az a PE (többféle modell szerint), cashflow, adósság állomány, növekedés az elmúlt 5-10-15 évben. Erre tök jó eszköz a FastGraphs, nekem havi 16 dollárt megér a dolog. Így is mellé lehet lőni, de nehezebb azért. Illetve a technikai képre is ránézek (finonacci szintek, mozgóátlagok, alakzatok, fontosabb havi/éves zárás szintek, RSI, volumen, stb.)

A dilemma mindig az, hogy vannak részvények amikért konstans kifizetik a befektetők a prémium PE-t és sosem megy/ment fair value alá egyáltalán az ár. Illetve ha egy részvény ami 2-3x ment fair value közelébe és most is ott van, az vajon fundamentálisan rossz előjele annak, hogy zuhanó pályán van a cég, vagy alkalmi vétel? Nehéz dolgok ezek, de ez a szépsége. A kockázatot meg lehet porlasztani jó diverzifikációval. Persze így is be lehet szopni nyilván teliszájjal, de menedzselhető a rizikó. Legalábbis szerintem. De javítsatok ki, ha rosszul gondolom.

2022. jún. 9. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet ezt csinálni. A lényeg, hogy kezd el, aztán majd 3-5 év múlva kiderül, hogy volt-e értelme.

Az elejét nem szabad túlagyalni, el kell kezdeni és kész.


A saját tapasztalatot semmilyen könyv se tudja helyettesíteni.

2022. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elkezdtem már, abban hiba nincs legalább. Február óta akkumulálgatok BABA-t, PYPL-t, META-t növekedési oldalról, osztalékra SBUX, WBA, MMM, TROW, C. Illetve egy kis "kaszinózás" NU-val.

Már zöldben vagyok majdnem mindennel, így kevésbé érzem a lendületet a növekedési részvényekhez, hogy tovább növeljem a pozimat, inkább osztalékfizetőkbe fogok most tenni, ha továbbra is megyünk felfelé.

2022. jún. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!