Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Be lehet azt állítani, hogy...

Be lehet azt állítani, hogy az OTP ne küldjön minden tranzakcióról sms-t?

Figyelt kérdés

2022. jún. 8. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem anno beállították, feltételezem, hogy most is tudnak ilyet.


...viszont jelenleg megérkezik az OTP alkalmazásból is a jelzés és az SMS is, tehát nem csak akkor küldi, ha más csatornán nem ért volna el...

2022. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azt is be lehet állítani, hogy csak a számládra bejövő összegekről kapj értesítést, vagy csak a kimenő pénzforgalmadról kapj értesítést. Nekem ezt az OTP bankfiókban állították be, mivel az "internetbank" terén nem igazán vagyok járatos.
2022. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ott állították be nagyon régen, szerintem az "internet bank" felületén nincs erre vonatkozó beállítás.


Ha mégis lenne, az engem is érdekelne. :)

2022. jún. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Nézegettem a webes felületüket, és baloldalt az "Igénylések", majd "OTPdirekt", majd "Mobiltelefonos szolgáltatás" pont alatt van egy "Kártyakontroll" és egy "Számlakontroll" rész.


Előbbi alatt lehet állítani a bankkártyás tranzakciókra vonatkozó értesítést és limitet, utóbbi alatt pedig be lehet beállítani a számlához tartozó SMS küldést Terhelés / Jóváírásra vonatkozóan (beérkező / küldött utalások), ill. lehet szintén minimális limitet megadni, valamint értesítést kérni nem teljesült tételekről.


Konkrét telefonszám is megadható ezekhez az értesítésekhez.


Van lemondás gomb is (hogy a konkrét kérdésre válaszoljak), de lehet, hogy elég csak egy limitet beállítani, hogy ne érkezzen minden "hülyeségről" SMS, de azért egy komolyabb összegű terhelésről küldjön értesítést.

2022. jún. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán be tudod magadnak állítani az internetbankban (a régiben, nem az újban!), azt is, hogy mekkora összegtől jelezzen. Nekem pl. pár ezer forint alatt nem jön SMS, mert minek fizessek még az SMS-ért is, mikor veszek a pékségben 400 forintért egy kenyeret...


#3: Akkor nem jól kerested, mert VAN rá beállítás.

2022. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, még a direkt felületen, de én hiába állítottam be, nem működött, csak miután bementem személyesen a bankfiókba és ott állították be. Ha online nem sikerül, akkor érdemes bemenni a bankba és megkérni, hogy állítsák be úgy, ahogy szeretnéd.
2022. jún. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!