Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vissza kellene ezt utalnia a...

Vissza kellene ezt utalnia a banknak?

Figyelt kérdés

Neten vásároltam,de valamiért nem sikerült,ennek ellenére a pénzt levonta a bank. Leveleztem az eladóval,aki azt írta hogy ők valójában nem kapták meg a pénzt,a bank bizonyos átfutási időn belül majd visszaküldi.Szerintem valóban nem kapta meg az eladó,mert az Otp internetbankban is úgy van írva,hogy könyvelés alatt,míg a többinel mar könyvelve jelige szerepel.Nem nagy összegről van szó,3000 Ft,de mégis zavaró.

Előre is köszi,ha valaki ért ezekhez:D



2022. jún. 1. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rövid válasz: ez teljesen rendben van, ilyen simán előfordul, és vissza fogod kapni a pénzedet.


A hosszú válasz:

A "könyvelés alatt" azt jelenti, hogy a pénz a számládon van, de nem használhatod, mert a bank zárolta a tranzakció miatt. A kártyás vásárlás ugyanis úgy működik, hogy amikor fizetsz, akkor csak zárolják az összeget, és innentől a kereskedőnek (azt hiszem) 30 napja van jóváhagyni a tranzakciót (ez az a bizonyos "könyvelés"). Amennyiben ez nem történik meg, úgy a zárolást a bank feloldja, és a pénz újra használható.

A te esetedben az történhetett, hogy a fizetési folyamat elakadt, és a kereskedő nem tudta jóváhagyni. Ez az internetes fizetés működése miatt általában azt jelenti, hogy a kereskedő nem ismeri a végső tranzakció azonosítóját, tehát ha akarná sem tudná jóváhagyni, de pont emiatt visszavonni sem tudja. Ilyenkor nincs mit tenni, mint megvárni, amíg a bank megunja a könyvelésre várakozást.

2022. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a profi választ!!!
2022. jún. 1. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!