Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztriába szeretnék menni...

Ausztriába szeretnék menni szezonális munkákra akkor milyen banknál kell legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok,tervben van hogy kint dolgozzak majd külföldön.Engem az érdekelne aki kint dolgozik szezonális munkákat azok milyen banknál vannak? OTP bankot el szokták fogadni? Vagy a Raiffeisenen gondolkodtam hogy át megyek oda mert azt tudom hogy van osztrákban is így gondolom itthon meg kint is el tudom intézni a banki ügyeket. Hallottam már egy kèt alkamzásrol is amit használni szoktak kint viszont az nekem magas lenne szerintem felfogni hogy működik 🤣Valaki tudna ebben nekem segíteni ?
2022. máj. 23. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is ezt a munkáltatóddal kellene megbeszélni, alap esetben elküldik EUR-ós számlára is viszont jobban szeretik az osztrák bankszámlát amit kint tudsz nyitni.

Ami nagyon fontos ha Ausztriába nyitsz bankszámlát, csak ugyan ott tudod visszamondani ahol nyitottad, vagy annál az ügyintézőnél akinél nyitottad online. Akkor kell kérned egy Kontoabschlissen formulart amit vissza kell neki küldeni.

Nem úgy van mint itthon.

Ami még fontos, hogy ha kérsz bankkártyát az idő még kipostázzák. Így ha felmondod a bankszámlád, akkor vissza kell előtte postáznod a bankkártyád.

Amik szükségesek egy Ausztriai bankszámla nyitáshoz.

1. Meldebestätigung ezt akkor kapod amikor is bejelentkezel a Gemeidebe, ezt jó elintézni erre hivatalosan 3 munka napod van, viszont max 1 héten belül jó lenen elintézni mert kitoloncolnak.

Ha okos vagy otthon kitöltöd és csak egy aláírás kell a szállás adótól.

[link]


2. Sok helyen kell időpont kisebb bankoknál leginkább. Kell az útleveled ,vagy a személyid másolata. Illetve a munkaszerződsésed is.


Az ügyintézés úgy zajlik, hogy mondod, hogy szeretnél bankszámlát nyitni mert itt melózol, aztán kérdezik, hogy kell e online bank, meg bankkártyát is rád akarják erőltetni.

Sok hülyeséget kérdeznek, hogy hol adózol, részt vettél e az elmúlt évben valamelyik politikai pártban?

Meg, hogy mennyi pénzt fogsz kapni.

Aztán ha nem figyelsz raffináltan nyitnak mellé egy spar kontót is, azért is hagy fizessél pluszban. Ami egy évig ingyenes.


Ami még fontos, nem ide tartozik, hogy ha 3 hónapnál nagyobb karriert tervezel Ausztriában, akkor el kell menni az illetékes Bezirkshauptmannschaft-hoz. Kell egy fénykép rólad, 3 havi Lohnrechnung, illetve az útleveled, meg vagy 20 Euró. Ezt egyszer kell csak megcsinálni az életben, ha nem csinálod meg először megbüntetnek, majd felszólítanak, hogy ha 3 napon belül nem tolod be magad kitoloncolnak.

2022. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget főleg az utolsó mondatokat mert arról nem is tudtam
2022. máj. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!