Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Norvégiába megyek idénymunkára...

Norvégiába megyek idénymunkára. Mire érné meg legjobban utalni a fizetésem?

Figyelt kérdés

OTP-s vagyok. Ott van NOK-os devizaszámla is, de nem jár hozzá bankkártya. Más bankokról egyenlőre nincs információm.


Mi érné meg a legjobban?


1. Nyissak az OTP-nél NOK számlát, és mikor kártyával fizetnék, utaljak át a forintszámlára?


2. Keressek egy olyan bankot, ahol adnak a NOK számlához kártyát?


3. Nyissak az OTP-nél euro számlát, és vásároljak azzal a kártyával? Így is kevesebbet veszthetek, mintha minden a forintszámlámra menne?


2022. máj. 22. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Transferwise
2022. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Angliába járok ki idénymunkára nyaranta és a cég az első nap elintézte, hogy az angol HSBC banknál nyissunk nekem egy bankszámlát, amire mehet a fizum. Onnan aztán Transferwise-on keresztül szoktam a magyar számlámra utalni.


Nálad a cég nem tesz meg ennyit, hogy segítenek ott kint bankszámlát nyitni, amire mehet a fizud?

2022. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem euros szamlam van, viszonylag jol valtja a penzt. A tobbi devizas szamlaval az a baj hogy az euro arfolyamhoz viszonyit, szoval duplan fogja konvertalni, ami sokkal rosszabb.


Vagy nyiss itt egy szamlat, 1-2 het alatt megvan, es akkor jovore nem lesz ra gondod

2022. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül annyi változás volt, hogy Horvátországba jöttem, de ugyanúgy NOK-ban kapon a fizetést. Így maradt a Wise, és azon belül is az euro számla.
2022. júl. 3. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!