Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Online malacpersely? Mi lenne...

Online malacpersely? Mi lenne erre a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval igazából az lenne a lényeg, hogy "eldugjam magam elől" a pénzem. Szeretnék nagyobb dolgokra gyűjteni, megtakarítást felhalmozni, de az az igazság, hogy nem tudok bánni a pénzzel, addig költöm, amíg van.

(Ennek sok oka van, most ebbe nem mennék bele.)


A lényeg: nem befektetni akarok, nem az a lényeg, hogy hú de nagyon kamatozzon a pénzem. Inkább csak elkülöníteni szeretném, hogy a fizetésem X részéhez lenyúljak, mintha mondjuk levenném és eldugnám a malacperselybe.

Fontos, hogy nem akarom teljesen elzárni magamtól, tehát ha rájövök, hogy túlgondoltam, és mégis kéne a pénz, akkor hozzáférjek.


Régebben tudom; hogy voltak ilyen alszámlák a bankoknál, hogy saját magadnak ingyen tudtál ide-oda pénzt pakolni, de most ahogy kutakodtam, nem találtam ilyet (mkb-s vagyok, váltani nem akarok).

Maximum egy második bankszámla az, ami eszembe jutott, de ha ide-oda utalgatok nagyobb összegeket, annak azért van költsége...


Tényleg nincs erre semmilyen opció? Ha félre akarok tenni lekötés nélkül?


2022. máj. 22. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Revoluton vannak ilyenek. meg a legtöbb pénzügyi appon.

Ott ráadásul még befektetni is tudsz kisebb összegeket.

2022. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a Revolut nem necces nagyobb összegek tárolására? Arról folyton olyan tanácsokat látok, hogy csak annyit érdemes rajta tartani, amit használ az ember.
2022. máj. 22. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván necces, ezért használja több millió ember erre... :D :D

Ne viccelj már. Ha ismeretlen forrásból tízmilliók potyognak a számládra, talán megkérdezik, hogy mi ez, de egy átlag user simán tarthat rajta pár millió forint megtakarítást, befektetést, stb. Erre való.

2022. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Tényleg nincs erre semmilyen opció?"


De van. Megállod, hogy nem költöd el.

2022. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, ez kéne nekem igazából, csak nyilván pont az MKB-nak nincs ilyen terméke, azért nem találtam. Szuper. :/

[link]


Köszi a Revolutos tippet, utánanézek akkor alaposabban. A négyesre meg inkább nem is reagálok...

2022. máj. 22. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megtakarítási számlát kapcsolni a folyószámládhoz a bankodnál? Gyakorlatilag csak egy technikai számla, ahova el lehet tenni szem elől a pénzedet. A saját hülyeséged ellen nem véd, mert bármikor vissza is lehet utalni, de lélektanilag pozitív szerintem. K&H-nál van ilyen opció, a technikai számla vezetése ingyenes és az oda-visszautalás is.
2022. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6, Igen, erre gondoltam, de az MKB-nál nem találtam ilyet. A fenti cikkben van egy link, hogy számlák összehasonlítása, és az ottani listában sincs MKB. :/
2022. máj. 22. 20:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Cibnek van ilyen - withsave

De kb minden banknál tudsz nyitni alszàmlát

2022. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!