Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hallgatók/tanulók ti melyik...

Hallgatók/tanulók ti melyik banknál nyitottatok számlát? Hol a legkedvezőbbek a folyóköltségek? Illetve mit gondoltok a Revolutról?

Figyelt kérdés

2022. máj. 12. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Otp junior a legkedvezőbb.
2022. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A revolutot ne használd fő számlának. Nekem van OTP junior mellet, de csak azért ha rendelek valamit külföldről sokkal kedvezőbben váltanak eurót vagy dollárt... Másra nem jó mert nem tudsz bemenni a bankba. Óvatosan vele mert bármi komolyabb problémád van, elvileg nehezen oldódik meg. Nekem szerencsére nem volt vele még bajom.
2022. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 15. 13:45
 4/4 Trevor. ***** válasza:

17 évesen korom óta van OTP Junior számlám (annak idején diákmunka miatt nyitottam), szerintem ha nincs fix jövedelmed, akkor ez a legkedvezőbb. Egyedül az utalás, ami pénzbe kerül, illetve a havi 2 ingyenes készpénz-felvét után a többi. Így Revolutot szoktam használni utaláshoz (csak ez sajnos valamiért kéri a fogadó fél lakcímét, amit nem minden esetben tudok, így ilyenkor maradok az OTP-s utalásnál). Ha betöltöd a 24-et, akkor viszont automatikusan átkerülsz egy kedvezőtlenebb feltételű számlacsomagba, így 1-2 hónappal előtte kezdj el nézelődni más bankok után, hátha találsz neked kedvezőbb számlacsomagot.


Revolut a már említett külföldről való rendeléseken kívül az ingyenes (de nem azonnali, általában egy munkanapos) utalás miatt éri meg -ha tudod a címét annak, akinek küldöd a pénzt. Biztos meg lehet adni kamu címet is és meg fog valósulni az utalás, csak aztán ne lepődj meg, ha letiltják a fiókod. Illetve kisebb összegű online vásárlásokhoz szoktam használni, mert itt tudok ingyenesen virtuális kártyát létrehozni -akár egyszer használatosat is-, így nem kell tartanom attól, hogy ellopják a kártyaadataimat és telefonálnom kell az OTP-nek, hogy letiltsák a kártyámat.


Jelenleg a Revolutot arra használom leginkább, hogy a diákhitel törlesztőt utaljam havonta, mert az OTP-vel ellentétben így ingyenes az utalás. Illetve tartok rajta 15000 Ft-ot, csak hogy szükség esetén legyen kéznél fix összeg, amit akár ki is tudok venni automatából (CIB automatából ne vegyen ki senki Revoluttal, mert le akar húzni extra 400Ft-al. OTP, Raiffeissen és Erste működik extra költség nélkül).

2022. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!