Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csökkent az állampapírom...

Miért csökkent az állampapírom piaci értéke?

Figyelt kérdés
Hónapról hónapra szinte ugyanakkora hozamot hozott, vagyis a piaci értéke kb. 10 ezer forinttal nőtt (MÁP+). Pár napja vettem észre, hogy a piaci érték jelentősen csökkent, tehát 10 ezer helyett egy hónap alatt csak 5-öt hozott kn. Ez miért van?
2022. máj. 9. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Megnőtt a visszaváltás költsége.

Eddig 99,75%-os volt a piaci árfolyama, mostantól csak 99,5%-os.


Ez azt jelenti, hogy egyszeri hatás, hogy csak 5-öt hozott. Jövő hónapban megint 10-el fog nőni.

2022. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó, erre nem is gondoltam. Köszönöm!
2022. máj. 10. 05:01
 3/8 anonim ***** válasza:
En jelenleg sztem a map pluszom premium állampapírra valtom. Mèg ha idő előtt is kiveszem , nem várom meg az eves évfordulót az a 99,5 re csökkent vissza fizetés sem nagy bukta. Premium papíron többet nyerek mint amit vesztek ezen a fél százalekon. Amúgy erre a 99,5 re vàltozott a visszafizetés azért is látsz vàltozást.
2022. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a premium allampapir az előző évi inflacio plusz 1,5 százalék kamat prémiumot fizet. Idén az infláció jelenleg 9,5 százalék. És mèg nem biztos hogy elérte a csúcsot. Ha erre még rajön a plusz 1,5 is akkor jövőre elég szépen fizet. Sokkal jobban mint a map plusz. Ezért is fogom én sztem ide áttenni a pénzem.
2022. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem sok múlik azon, hogy mi lesz a bevallott infláció mértéke. Nem érdek, hogy túl magas legyen és nyilván a MÁP+ visszaváltási költségét sem véletlenül emelték.

Ha mostanában veszek, én is PMÁP-ot fogok. De a több éve bentlévőket valószínűleg már nem piszkálom meg. Sosem lehet tudni mit alkot mesterségesen ilyen szempontból a kormány.

De nyilván én nem is leszek gazdag (ebből) sosem... XD

2022. máj. 11. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
9,5 százalék eddig idén, úgy hogy van egy csomó arstopp még. En csodálkoznék ha évvégére hirtelen eltünne ilyen nagy drágulás, de aztán majd kiderul
2022. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem már tavaly is jóval több volt, mint a bevallott. Sajnos. És ha nem így lenne is tudnak pl. a visszaváltás díjával trükközni még, ami a mi szempontunkból fontos, mert családi házra gyűjtögetünk. Ha szembe jön valami, akkor kvázi azonnal szeretnénk a pénzünket. Ha jelentősen emelik esetleg az idő előtti visszaváltás díját, akkor a mi szempontunkból túl nagy "nyereség" nem realizálható. Szóval nem tudom. Nehéz kérdés ez.
2022. máj. 11. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van erre nem gondoltam. Nekem csak az a bajom, hogy a máp plusz 4,9 kamatot ad ha teljes futamidőre nézem

. Az infláció meg közel 10 %, ès a Ft is 380 körül van ismét

. El viszi a drágulás egyszerűen sajnos.

2022. máj. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!