Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A tőkeáttétes tőzsdei keresked...

A tőkeáttétes tőzsdei kereskedelemre honnan jön létre a fedezet?

Figyelt kérdés

Normál esetben értem a tőzsde működését, hogy zéró összegű játszma és a vesztesektől vándorol a pénz a nyertesekhez, ez biztosítja a short pozíció működését is. Illetve, hogy a tisztességes bróker előre leszedi a saját hasznát, így biztosítva egyfelől pártatlanságát, mert akár nyersz, akár veszítesz neki a haszna meglesz, másfelől a működési költségét, hogy a piaci versenyben ne menjen csődbe, illetve a megfelelő tartási díjak kialakításával elérve azt, hogy a buy and hold-os emberekből ugyanúgy legyen ciklikus haszna, mint a daytrade ügyletekből.


Viszont a tőkeáttétet nem tudom hova tenni. Oké, hogy a többség veszít rajta, de ez egyedül pszichológiai dolog, mint a kaszinónál. Ma már kevésbé vannak maffiózó módszerek, mint régen, de egy ott sem véletlenül védekeznek már a Martingale módszer ellen minimum és maximum tétekkel illetve figyelik kamerákkal, hogy keveredett-e közéjük autista, akit félrehív a biztonsági szolgálat.


Tőkeáttétnél viszont bármekkora tőkével fedezheted a kötésedet. És mikor egy tweet hatására több száz százalékot! emelkedik pár óra alatt egy részvény vagy kriptó, akkor egy ilyen szerencsés véletlen a brókercégnek a csődjét okozhatja. Valószínűség ide vagy oda, bármikor bekövetkezhet ilyen véletlen.


Ilyenkor fogja magát a cég és csődöt jelent? Vagy egy algoritmus eleve lehetetlenné teszi a dolgot, akár még későbbi vizsgálódás és büntetés árán is rendszerhibára hivatkoznak, hogy ne kelljen kifizetni akkora összeget, ami a tőzsdei cég kapitalizációjánál sokszorosan nagyobb?



2022. máj. 5. 16:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10: Tehát ha jól értem a tőzsdei árfolyamban benne van a tőkeáttét összege is. Vagyis ha én tőkeáttéttel befektetek mondjuk 100 milliót 100x-os tőkeáttéten (ami valójában csak 1), akkor az árfolyamban úgy jelenik meg, hogy egy bálna bevásárolt 100 millióért, aztán ha emiatt olyanok zárják a pozit, akiknek ténylegesen benne forog ennyi, az lefelé küldi az árfolyamot, nekem meg a 100-as tőkeáttét miatt ha 1 milliót csökken az olyan, mintha lefelé csökkenne 100-at, tehát le is záródott a pozíció.
2022. máj. 6. 01:29
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha 100x en vasarolsz ha lefele csökken az ar 1 szazalekot akkor teged mar likvidalnak.
2022. máj. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is. Ha elég nagy összeggel jelenek meg a piacon, akkor szinte törvényszerűen lesz egy mozgás az ellenkező irányba, amikor lezárulnak a "take profit" megbízások, ezáltal tőkekivonás történik, ami láncreakciót indít el. És utána már hiába fognak a kereskedő algoritmusok belevenni a dipbe, mindez másodpercek alatt zajlik le, amikorra az én pozíciómat már likvidálták.
2022. máj. 6. 02:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!