A tőkeáttétes tőzsdei kereskedelemre honnan jön létre a fedezet?
Normál esetben értem a tőzsde működését, hogy zéró összegű játszma és a vesztesektől vándorol a pénz a nyertesekhez, ez biztosítja a short pozíció működését is. Illetve, hogy a tisztességes bróker előre leszedi a saját hasznát, így biztosítva egyfelől pártatlanságát, mert akár nyersz, akár veszítesz neki a haszna meglesz, másfelől a működési költségét, hogy a piaci versenyben ne menjen csődbe, illetve a megfelelő tartási díjak kialakításával elérve azt, hogy a buy and hold-os emberekből ugyanúgy legyen ciklikus haszna, mint a daytrade ügyletekből.
Viszont a tőkeáttétet nem tudom hova tenni. Oké, hogy a többség veszít rajta, de ez egyedül pszichológiai dolog, mint a kaszinónál. Ma már kevésbé vannak maffiózó módszerek, mint régen, de egy ott sem véletlenül védekeznek már a Martingale módszer ellen minimum és maximum tétekkel illetve figyelik kamerákkal, hogy keveredett-e közéjük autista, akit félrehív a biztonsági szolgálat.
Tőkeáttétnél viszont bármekkora tőkével fedezheted a kötésedet. És mikor egy tweet hatására több száz százalékot! emelkedik pár óra alatt egy részvény vagy kriptó, akkor egy ilyen szerencsés véletlen a brókercégnek a csődjét okozhatja. Valószínűség ide vagy oda, bármikor bekövetkezhet ilyen véletlen.
Ilyenkor fogja magát a cég és csődöt jelent? Vagy egy algoritmus eleve lehetetlenné teszi a dolgot, akár még későbbi vizsgálódás és büntetés árán is rendszerhibára hivatkoznak, hogy ne kelljen kifizetni akkora összeget, ami a tőzsdei cég kapitalizációjánál sokszorosan nagyobb?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!