Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha hitelt akarunk felvenni,...

Ha hitelt akarunk felvenni, miből látják a bankban, hogy felmondási idő/próbaidő alatt vagyok?

Figyelt kérdés
Itt egyik kérdésnél írták nekem, hogy erre figyeljek, mert akkor lehet nem kapunk hitelt, mert az én fizetésem nem számít ezekben az esetekben, csak a férjemé. Aztán elgondolkodtam, hogy ezt miből látják a bankban? Munkáltatói igazolást elvileg nem kell vinnem, mert az adott bankban van a bankszámlám, így odamegy a fizetésem.

2022. máj. 4. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Na azt már egyből látják, hogy ha megszűnik a munkáltatódtól a havi fizetés utalása.
2022. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt nyilván látják, de nem ez volt a kérdés. :D Még a próbaidőre is azt mondom, hogy ki lehet következtetni, abból hogy máshonnan jön az utalás, de a felmondási időt is látják valahonnan?
2022. máj. 4. 12:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kikövetkeztetni semmiből.


Amikor én hitelt vettem fel, akkor felhívták a főnökömet.

Nem tudom, hogy ez mennyire általános.

De akkor elég esélyes, hogy rá fognak kérdezni, hogy felmondás alatt állsz-e.

2022. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt nem hinném.
2022. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is kell munkáltatói igazolás, egy hozzájárulást alá kell írnod, hogy felvehetik a kapcsolatot a munkáltatóddal. Ott ezek a rutin kérdések.
2022. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Munkáltatói igazolást kérnek, amin rajta van, hogy mikortól dolgozol az adott helyen és van egy olyan rubrika is, hogy nem állsz felmondás alatt.
2022. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az amit 6os mond, annyival kiegeszitve hogy alairatnak veled egy papirt arrol is hogy nem akarsz a kozeljovoben felmondani...
2022. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

"Ha nem is kell munkáltatói igazolás, egy hozzájárulást alá kell írnod, hogy felvehetik a kapcsolatot a munkáltatóddal. Ott ezek a rutin kérdések."


Mint munkáltatóval, velem aztán felveheti akárki a kapcsolatot. Semmiféle információt nem adok ki egyik dolgozóról sem. Főleg telefonon! Majd ha nálam ír alá olyan hozzájárulást a dolgozó, hogy X. Y. bank kérésére adatot szolgáltathatok róla. De azt sem telefonon! Kérje írásban!

Ugyanis nincs jogom informálni senkit a dolgozóimról, hiszen olyan információt szivárogtatok ki az illető beleegyezése nélkül, amihez nincs jogom. Főleg nem bérről, megállapodások részleteiről.

Azért ez nem így működik, főleg most, amikor amúgy is nagy hangsúlyt fektetnek az adatbiztonságra, a személyiségi jogokra.

A bank nem hatóság, ha megtagadom a válaszadást, nem sértődhet meg.

2022. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát én is meglepődtem ezen, hogy felhívhataják a főnökömet. Egyáltalán hogyan? Nekem kell megadni a számát? Mert ez egy kis iroda, ha találnak is ide valami telefonszámot, az nálunk csörög és általában én szomtam felvenni. :D
2022. máj. 4. 17:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 - Jogod van megtagadni, aztán ha a bank is megtagadja a hitelt senki ne csodálkozzon. :)
2022. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!