Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel átvállalást hitelképtele...

Hitel átvállalást hitelképtelen embernek is lehet?

Figyelt kérdés

Pl. a bank nem tart hitelképesnek, de valójában ki tudom fizetni a törlesztőt, hiszen havi 100 ezret most is ki tudok fizetni lakásbérlésre tehát a törlesztésre is ki tudom akkor.


Egy hitelképes családtag megveszi a lakást hitellel majd rögtön eladja nekem a hitellel együtt.


Ez lehetséges vagy ebbe is beleszólhat a bank?



2022. máj. 3. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

A bank a jelzálogjogával együtt elidegenítési és terhelési tilalmat is rátesz a tulajdoni lapra, onnantól kezdve tehát az engedélye nélkül nem lehet eladni az ingatlant.


Gondold el, ha ez ilyen egyszerű lenne... A bank megválogatja, kinek ad hitelt, de aztán az a valaki simán továbbadná ellenőrizetlenül? Ha ez így menne, senki nem lenne most bajban a devizahitelek miatt; mindet eladták volna már valami hajléktalannak.


Amit te mondasz, az a Ptk. szerinti tartozásátvállalás: nem lehetséges a hitelező engedélye nélkül.

2022. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz ki kellene fizetned a hitelet.
2022. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nem lehetséges
2022. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik olyan fogalom, hogy "eladja a hitellel együtt".


Eladásnál a vevő hitelt vesz fel és ebből fizeti ki az eladó hitelét.

Ha a vevő hitelképtelen és nincs elég pénze, akkor nem tudja megvenni az ingatlant.


Ez úgy máűködne, hogy a családtag megveszi a saját nevére az ingatlant, de te fizeted a törlesztőt és amikor kifutott a hitel, akkor átíratja a te nevedre.

Csak ehhez ugyebár nagyfokú bizalom kell, mert könnyen félrecsúszhat a dolog.

2022. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!