Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követeléskezelési és végrehajt...

Követeléskezelési és végrehajtási ügyekben jártas valaki?

Figyelt kérdés

Röviden az a sztori hogy felvettem egy kisebb kölcsönt 3 éve, és az utolsó pár részletet nem fizettem ki (2-3 hónap)

Azt átadták a végrehajtónak, de ők 1 éves futamidőt tudnak adni a törlesztésre, de a követeléskezelési iroda tudna többet is csak mikor felhívtam azt mondták hogy már nem tudnak adni részletfizetési lehetőséget erre a tartozásra. Tehát maradt a végrehajtó általi 1 éves futamidő, de az nekem havi 40 ezret jelentene ami most jelenleg nagy érvágás lenne. Valakinek nincsen valami ötlete erre? Vagy ez már felejtős? (Ha nincs más akkor valahogy fizetem, de 1 évig -40 havonta most nagyon rossz lenne. Főleg hogy drága édesanyám miatt a család sem hajlandó szóba állni velem és méghozzá egyedülálló is vagyok 70ezres albérlet mellett és havi 200-as fizetéssel.)

A fizetni kellett volna és a válts munkát válaszolók ne fáradjanak az írással, ezekre a véleményekre nem vagyok kíváncsi max lepontozom őket, hanem a kérdésre felelőké érdekel csak. Előre is köszi! :)



2022. ápr. 29. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ebben a sztoriban néhány furcsaság. Ha csak pár hónapot nem fizettél, hogy lehet, hogy majd' félmilliót kell a végrehajtónak fizetni?

Emellett a végrehajtónak nem lehet csak úgy "átadni" tartozást. Végrehajtás kezdeményezéséhez jogerős végzés kell (ami tipikusan közjegyzői papírt, vagy megnyert pert jelent).


A fentiektől függetlenül, ha az ügy tényleg végrehajtónál van, akkor nem tudsz mit tenni, ugyanis ha nem fizetsz, a végrehajtó elviheti a pénzt "erővel" (inkasszózza a fizetésedet, lefoglalja a vagyontárgyaidat, ilyesmi), és azzal csak rosszabbul tudsz járni, mintha kifizetnéd a tartozást.

2022. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A követeléskezelőnek/behajtónak nem kicsi költségei vannak, ezt jócskán meg is számítják...
2022. ápr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen, sajnos az a szar, hogy a követeléskezelők elég magas marzsokkal dolgoznak, mert a behajthatatlan követeléseik átlagban elég magas arányúak, és ezt a veszteséget a behajtható követeléseken kompenzálják.


Ha nincsen pénzed ügyvédre, én inkább azt javasolnám, hogy fizess, és legközelebb ne késs a törlesztővel lehetőleg.

2022. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat srácok! Ment az up. :)

Akkor marad az a megoldás hogy 1 évig muszáj leszek jóval visszább venni a költésekből és ezt pedig lenyelni valahogy.

2022. ápr. 29. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:

4: hány hónapig nem fizetted azt az utolsó 2-3 havi részletet...? Összegben mennyi lett volna - ehhez a félmillához képest?


Nem lett volna egyszerűbb kipengetni, kevéske késedelmi kamattal?

Azért behajtónak átadni nem pár hónap késedelem után szokták...

2022. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"de a követeléskezelési iroda tudna többet is csak mikor felhívtam azt mondták hogy már nem tudnak adni részletfizetési lehetőséget erre a tartozásra. "


Ezt nem értem, hogy miért nem. A végrehajtó azt csinálja, amit a végrehajtást kérő kér tőle, hiszen a végrehajtást kérő előlegezi meg a végrehajtó várható költségét. Magyarul a végrehajtás kérő diktál a végrehajtónak (ÖBV). Ha a végrehajtást kérő (aki Neked kölcsönt adott, legyen mondjuk ez egy bank) azt mondja, hogy megfizetheted 24 havi részletben, akkor ezt jelzi a végrehajtónak (ÖBV), aki addig szünetelteti arra az összegre a végrehajtási eljárást. Ettől teljesen függetlenül, a banknak részletekben megfizetett összegek után is jár a költség az ÖBV-nek, tehát az ÖBV-nek is lesz utána költségigénye. Azt is ki kell egyenlítened (aminek egy részét a bank már neki megelőlegezte), csak akkor fejezi be az eljárást. A megelőlegezett részt visszautalja a banknak, a többi részéből pedig az ÖBV eltartja magát, mert ez neki a munkadíja és még akkor is megilleti, ha konkrétan semmit nem lépett az ügyben, mert Te részletekben nem neki, hanem a banknak fizetted meg a tartozást.


De ha a bank (követeléskezelő iroda) azt mondta, hogy nem lehet, (vagy inkább nem akar adni részletfizetésre lehetőséget, akkor dönthet így is.


Ilyenkor oda mész, ahol adnak. Ez most az ÖBV, de ő csak 1 évre ad.

Mi megoldás lehet még azon kívül, hogy akkor megpróbálod az ÖBV-nek részletekben kifizetni 1 év alatt. Feltételezem, hogy mielőtt az ÖBV azt eldöntötte, hogy 1 év alatt engedi részletekben megfizetni a tartozást, ehhez hozzájárulást kért a követeléskezelő irodától.

2022. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehát gyakorin 40 ezer az a zsebpenz gyereknek naponta... itt milliókat keresnek az emberek!

40 ezer nem lehet gond!

2022. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!