Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A sok CSOK-os meg babavárós...

A sok CSOK-os meg babavárós tisztában van azzal, hogy mennyire veszélyezteti a jövőjét?

Figyelt kérdés
Mindenki veszi fel nyakra-főre a hiteleket, aztán képtelenek lesznek fizetni és ott állnak 3-4-5 gyerekkel, akiket el kellene látni. Miért ilyen felelőtlenek az emberek, hogy nem gondolkoznak, csak azt nézik mennyi pénzt van most azonnal? Nem beszélve azokról a gusztustalan emberekről, akik kizárólag a pénz miatt vállalnak egyáltalán ennyi gyereket, de remélem ez a kisebbség, mint azok is, akik képesek lesznek ebből jól kijönni.
2022. ápr. 25. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Terveztünk családot az asszonnyal. Terhes lett. Felvettük a babavárót. Befektettük ingatlanba. Nem igazán látom, hogy mit veszélyeztettem. Ha beütne a legnagyobb szar, akkor max eladom az ingatlant és vissza is van fizetve a hitel. Nincs itt olyan orbitális kockázat. A gyereket pedig el tudjuk tartani. Gyereket mindenképpen akartunk, ha már hozzánkvágnak ingyenpénzt, akkor miért hagynánk bent?
2022. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Eddigi profitunk a babakinyomó- és csokihitelen:

-Airbnb: 4,5 M Ft

-utána hosszú távra bérbe adva: 3,1 M Ft

-áremelkedés 3 év alatt: 14 M Ft.

Tehát átlagosan évi 7,2 M tiszta nyereség. 5 év alatt ingyen lakás Bp-n úgy, hogy eszünk ágában sincs szülni. Aki tényleg lepetézik annak az első pillanattól ingyenes és termeli a profitot, mivel akkor ajándék a 30 millió.

2022. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Ezt én sem értem. Miért gondolod, hogy csak full csórók vesznek fel ilyen hiteleket? Amúgy is kellett volna felvennünk 20 millió hitelt a nagyobb lakáshoz. Ezt a 20 millió hitelt nem piaci alapon vettük fel, hanem babavárót és csokot kihasználva és így sokkal alacsonyabb a havi törlesztő.
2022. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

#2: Babavárót büntetőkamattal kell visszafizetni, ha nincs gyerek 5 év alatt, azt ugye tudod?


Amúgy azért veszik fel az emberek agyba-főbe ezeket, mert hülyék. Magyarországon az átlagember pénzügyi kultúrája a béka sejhaja alatt van. Lesz itt majd nemulass, de ugye a választási szavazatokért bármit megtesz a Fidesz...

2022. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Mert semmi kockazata nincs. Az ingatlan arak az elmult 5 evben atlagosan olyan 20 szazalekkal emelkedtek, a csok babavaro meg meg ha 1 gyereket se valallsz akkor is olyan 10 szazalek korul van buntetokamattal. Vagyis ingyen penz. En csak azt nem ertem hogy ki az aki annyira hihhetetlenul ostoba hogy ezt ne lassa vagy ne hasznalja ki.


Ugyanolyan ez mint amilyen az allampapir lombardhitlre... A gazdagok gazdagabbak lesznek a szegenyek meg gyartjak a hulye osszeeskuves elmeleteket hogy miert ne :)

2022. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én sima állampapírt vettem, mert 10 misiből nem tudok lakást venni.
2022. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kb. értem a helyzetet, ezt látom a környezetemben is, igazoltátok eddig a nagy átlagot, a 4-es pedig a gondolkodó kivétel.


1. "Ha beütne a legnagyobb szar, akkor max eladom az ingatlant "

ha beüt a legnagyobb szar, senkinek nem fogod tudni eladni az ingatlant.

2022. ápr. 25. 13:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, Nem volt még olyan régen, amikor bedőltek a svájci frank alapú hitelek. Arra már senki nem emlékszik? Szerintetek meddig fognak emelkedni az ingatlanárak? És az normális dolog, hogy 70 millió egy új építésű ház Mucsajröcsögén, amikor az átlagkereset meg nettó 200.000 ft? A nagy ingatlanlufi ki fog durranni, amúgy pont az ilyen csok meg ilyenekkel fújták ilyen nagyra. Majd ha kiderül, hogy nem tudják kifizetni, akkor lemennek az ingatlanárak. Tesómék is így voltak 10 éve, ha el is adták volna a házat, kevesebbet kaptak volna, mint a hitel. Sokan elveszítették az ingatlanjukat és még ők tartoztak a banknak. Mit gondoltok, a bank sem hülye, az áremelkedés be van építve a hitelbe. Ha meg esnek az ingatlanárak, a bank akkor is csak jól járt.
2022. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"ha beüt a legnagyobb szar, senkinek nem fogod tudni eladni az ingatlant."

Ezt úgy értettem, hogy ha válunk pl, vagy meghal az asszony vagy hasonló. Mivel másban is van megtakarításunk, ezért munkahely elvesztése nem igazán okozna problémát (bár a főnököm nem tud kirúgni :D ), ha meg pl válság/államcsőd lenne, akkor nem a babaváró lenne az ország legnagyobb problémája.

A befektetett lakás már kb a hitel 20%-át kitermelte. A következő gyerekkel (akit nem a pénz miatt csinálunk), 30%-ot elengednek. Így már csak a hitel fele van meg. Az 5 millió forint. Még mindig nem látom a kockázatot.

2022. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező a kockázatot arra értette, aki felvette a 10 milliót pucér fenékre, elköltötte, azt nem jön a gyerek.

Aki ésszel befektette, az más tészta.

2022. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!