Akik hitelt vesznek fel, miért szidják mindig a bankokat?

Figyelt kérdés
Teszem fel, veszek fel hitelt, mondjuk 3 millió forintot. 5 éves kamatperiódus, havi 350et keresek. Havi szinten fizetek rendesen. Akkor mik azok, amik balul sülhetnek el? Mire kell figyelni? Akik szidják őket, ők rendesen fizetnek, csak valami apró betűs rész miatt kicseszett velük a bank?
2022. ápr. 24. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Én azért szidom, mert ha hitelt veszek fel, lenyúzza kamatos kamattal a bőrömet.

Viszont, ha bent hagyom a pénzem, nem fizet kamatot, vagy csak filléreket, használja a pénzemet, és vonja a havi csomagsíjat, ahelyett, hogy kamatot fizetne.

2022. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon szemléletes a vicc, hogy:

Tartsd nálam a labdádat, fizess a raktározásért; ha elviszed, akkor fizetsz nekem érte.

2022. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Mert alapvetően nincs pénzügyi kultúrája a magyar embereknek
2022. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Bár arról érdekes módon senki sem beszél, hogy hányszor maradt el a törlesztővel, akár csak pár napot, csak a szidalmat hallod, hogy szemétláda bank, x összeget felvettem és 2szer annyit fizetek vissza!!!! :D Persze, csak úgy a semmiből.
2022. ápr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Arról sem beszél senki hogy veszel egy lakást most. Legyen az ára 25 millió. Veszel fel rá 15 misi hitelt. A törlesztőrészlet a havi jövedelmed 40%-a.

10 év múlva a lakásod ára már 50 milla a törlesztőd pedig a jövedelmed 20-25%-a. Ahogy előttem írták, nincs pénzügyi kultúra. Jöhet a piros pacsi :)

2022. ápr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn biztos, hogy végig, vagy legalabb 15 év fix kamatra vennék fel, nem csak 5 éves fixalassal. Még ha drágább is
2022. ápr. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már, az drágább fél százalékkal :D

Jól tennéd amúgy. Én is azért választottam a FIX10-et mert kb annyi idő alatt ki is tudom fizetni.

2022. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!