Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut-nál hogyan tudok...

Revolut-nál hogyan tudok csatlakozni/megnézni hogy már csatlakoztam a banki szolgáltatáshoz?

Figyelt kérdés

Régebben reklámozta hogy csatlakozzak a banki szolgáltatásukhoz, (ami litván székhelyű?).

És most már nem találom ezt a lehetőséget, lehet csatlakoztam közben csak elfeledkeztem róla.

Hogyan csekkolhatom le hogy most be vagyok e lépve, vagy nem?



2022. ápr. 18. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
heh? hát, van számlád, vagy nincs?
2022. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, csak a Revolut évekig nem rendelkezett banki licensszel, nemrég pedig Litvániában kérvényezte és megkapta, így most már bank.

Határon átnyúló szolgáltatásként pedig Magyarországon is működhet banki formában.


A helyzetet nagyon megbonyolítja, hogy nem banki formában is továbbra is nyújt szolgáltatást, tehát választható.


Kérdező, sajnos nem tudom, hogy meg lehet-e valahol nézni, de egészen biztosan mert ez nagyon kardinális kérdés.


Viszont tudni kell azt is, hogy hiába rendelkezik most már banki licensszel, ettől függetlenül ha valami gond van vele, ugyanúgy nem tudsz magyar hatóságokhoz fordulni illetve ugyanúgy fennáll az, hogy nincs magyarországi ügyfélszolgálata a Revolutnak.

2022. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az én problémám is. Már nem jelenikmeg az appban a fő oldalon a "Csatlakozz a Revolut Bankhoz" csík.


Úgy ellenőriztem, hogy az utolsó hónapról lekérdeztem egy havi számlakivonatot.

A számla egyenleg alatt "..." ikonnal, onnan tudsz "Kivonat"-ot készíteni.


Ha a Banknál van számlád, akkor egymás után lesz egy kivonat olyannal, hogy "E-számlapénz", és a következő oldalakon egy "Demand deposit" A szamlakivonat jobb felső sarokban a korabban is meglévő "Revolut Payments UAB"-t látod.

Ha csatlakoztál a bankhoz is, akkor lesznek olyan oldalak, ahol a jobb felső sarokban "Revolut Bank UAB"-t látsz. A kétféle számla egyszerre meglesz. Egy E-számla és egy banki szamla (demand deposit). És az e-számlán vannak az "oda-vissza" könyvelések. Mert végső soron a biztosított fő banki számlán van a pénz.


Ha magyarországi címed van és magyarországi adózó, akkor tudsz csatlakozni.


Én nem láttam a szamlakivonaton Bankos demand deposit számlát. Az appon belül indítottam chat-et:

A profil adataimon belül Súgó, azon belül "Új csevegés". Várni kellett kb. fél órát, amíg a chat robot helyett jelentkezett egy élő segítség. Küldött a chat-ben egy linket. Arra kattintva végigvitt pár lépésen (adószám, adózási ország, személyes adataim ellenőrzése, feltételek elfogadása). A végén pedig jelezte hogy a csatlakozás sikeres volt a Bankhoz.



Valami ilyen szöveget írtam:


I have accounts in Revolut Payments UAB. How can I join Revolut Bank UAB?


I cannot see the "join to Revolut Bank" banner on the main page in the app. How can I join my accounts to Revolut Bank? Through which link?

2022. ápr. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok. Nekem is új a Revolut Bankhoz kapcsolódás, ezért csak most látom, hogy a számlakivonaton való ellenőrzés helyett van egyszerűbb módja is megnézni:


Azon a számlán, amelyiken van pénz, a számla részleteiben ahol a számlaszámodat is látod (az országzászlóra kattintás) látod ezt a tájékoztatást:

"A pénzedet a Deposit Guarantee Scheme betétbiztosítása védi."


Ez jelzi, hogy a Bankhoz csatlakoztál.


Másik ellenőrzési lehetőség:

A profil oldaladon (profil képedre kattintás) legalul a

"Revolut Bank UAB and Revolut Payments UAB" jelzi, ha már a bankhoz is csatlakoztál.

2022. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kicsit megfeledkeztem a kérdésemről :). Köszi a részletes és hasznos segítségeket, amint lesz időm végig pötyögöm. :)
2022. ápr. 29. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Közben tegnap kaptam emailt hogy július 01-én átteszik az ügyfeleket a Revolut Bankba. Ha addig nem sikerül, akkor júliusban átkerül a számla.
2022. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!