Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A PMÁP-nál ha idén megveszem...

A PMÁP-nál ha idén megveszem akkor 6,6% lesz a kamat mind az 5 évben?

Figyelt kérdés
Azt írják, hogy változó kamatozású, az azt jelenti, hogy minden évben változik? Ha jövőre azt mondják, hogy 8% lesz a hozama amit megvettem már annak is 8% lesz vagy az marad 6%?
2022. márc. 20. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

"A kifizetendő kamat mértéke a kamatbázisból és a kamatprémiumból adódik össze. Minden sorozat a kamat megállapítás évét megelőző naptári évre vonatkozóan a Központi Statisztikai Hivatal által hivatalosan közzétett éves átlagos fogyasztói árindex-változás százalékos mértéke,"


[link]

2022. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam, néztem én is az allampapír.hu oldalt, de a kérdésem nem az volt, hogy "be tudnátok-e másolni az oldalról egy bekezdést" hanem, hogy ha már "változó kamatozású" egy papír akkor a most megvett papír kamata fixen 6,6% marad-e végig (szerintem igen, mivel ez egy adott sorozat).

Jövőre kijön az új sorozat valószínűleg magasabb kamattal, tehát adhatom el ezt 2% büntető kamat mellett, hogy megvegyem az új sorozatot, tehát nem vált át automatikusan a kamat. A kérdésem erre irányult volna, elnézést, ha nem volt világos.

2022. márc. 20. 12:42
 3/4 anonim válasza:
100%
Azért változó kamatozású, mert nem fix kamat van meghatározva az 5 évre, tehát minden évben a KSH által megállapított éves infláció + 1,5% lesz a kamat. Az első évre 6,6%, a többi évre pedig majd később kerül meghatározásra értelemszerűen.
2022. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor félre értettem, azt hittem, hogy a kamatot az egyes sorozatokra határozzák meg, pl 2027/A sorozatnak 6,6% végig, aztán jövőre kijön a 2028/A annak meg más. Köszi!
2022. márc. 20. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!