Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítség! Jön a végrehajtó!...

Segítség! Jön a végrehajtó! Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Választ keresek és nem találtam eddig.

Ezért itt érdeklődnék hátha van válasz nekem is.

A Korona Kredit embere felkeresett és azt mondta hogy beadják a földhivatalhoz hogy a tulajdonjogukat bejegyeztessék az opciós szerződés miatt erre lehetőségük van.És végrehajtanak,és kiköltöztetnek,egy albérletbe minket a hat kiskorú gyermekkel.Vagy kiadják nekünk albérletbe az ingatlant havi 50000-ért és persze ha nem tudjuk fizetni akkor simán kiraknak minket,azonnal,nem csak áprilisban.Röviden ennyi.Holnapra választanunk kell.

Mit tegyünk?


2010. szept. 13. 16:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a honlapjukat. Ott az áll, hogy:


Tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy 2010. július 16. napi hatállyal a Korona Kredit Zrt. csatlakozott a „Lakosság részére hitelt nyújtó pénzügyi szervezetek ügyfelekkel szembeni tisztességes magatartásáról szóló Magatartás Kódexhez” (a Magatartási Kódexszel kapcsolatos információk a PSZÁF honlapján elérhetőek: [link] )


Megnéztem azt a kódexet is, és ezt találtam benne:


"[a hitelezők] d) Ingatlanra vonatkozó vételi jogot tartalmazó szerződésben biztosítják az ügyfélnek,

hogy mielőtt a hitelező élne a vételi joggal, legalább 90 napot biztosítanak az adósnak,

hogy saját maga értékesíthesse ingatlanát."


Tehát a megoldás: mondd nyugodtan nekik, hogy 90 napig hagyjanak békén, mert te próbálod értékesíteni. Ha kekeckednek, fenyegesd meg őket, hogy bejelentést teszel a PSZÁF-nál, hogy megszegték a magatartási kódexet. Ha tovább kekeckednek, tedd is azt.

2010. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom ez a 90 nap már letelt, az ilyen bankok kifejezetten figyelnek rá, hogy törvényesen járjanak el, mert rájuk különösen figyel a PSZÁF is.
2010. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem biztos, mert mielőtt csatlakoztak volna a magatartási kódexhez, addig nyilván nem is volt kötelességük ezt biztosítani a szerződésben :) Nyilván a kérdező szerződésében sincs benne, ez formailag csak az újakra vonatkozik.


DE azért meg lehet próbálni, elvégre úgy logikus, hogy ha vállalunk valamit, akkor azt kiterjesztjük a korábbi ügyfelekre is. Dönthet akár úgy is a PSZÁF, hogy igen, ezt így kell.

Mindenesetre ez egy aduász, amire lehet hivatkozni. Mondani kell az ügyintézőnek, hogy őt név szerint bele fogják írni a PSZÁF-hoz benyújtott panaszra, mert nem biztosítja a 90 napot. Ha meg megbünteti a céget a PSZÁF, akkor megvan az esélye, hogy kirúgják emiatt. Könnyen lehet, hogy mindjárt máshogy áll a dologhoz :>


Persze ez is csak időhúzás, de 3 hónap nagy idő, és addig lehet albérleteket nézegetni, vagy ha van kellő elhatározás, addig valaki ki is mehet mondjuk Angliába melózni, és próbálhat utána tárgyalni a bankkal, hogy mostmár jó fizetésem van, nem lehetne-e inkább abból rendezni, stb...

2010. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Sajnos a 90 nap már letelt.Két kérvényt is írtam már de most azt mondta az ügyintéző hogy nincs időm ilyesmire mert ha szerdáig nem állapodunk meg akkor a végrehajtás elindul és még annak a költsége is minket terhel.

Tájékoztatott arról is hogy tájékoztatják a gyámhatóságot is a kiskorú gyerekek miatt.

Egyébként az eredeti hitelösszeg több mint kétszereséről van már szó és szerintük még így is mi tartozunk majd nekik.

2010. szept. 13. 17:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem fogsz érdemleges megoldási javaslatokat kapni erre. Ebben az esetben a válasz: nem tudsz tenni semmit, választanod kell azok közül a lehetőségek közül, amit mondanak. Az mindenesetre javallott, hogy a végrehajtási költségekkel ne növeld tovább a tartozásodat.
2010. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdező!Neked JOGODBAN áll a lakásodban minden fizetés nélkül is már 2011 áprilisáig tartózkodni,mivel olyan stádiumba jutott a lakás hiteled,hogy minden képpen el adják a fejed fölül a házat.A Koronának semmi joga nincsen neked albérletbe kiadni-hiszen,ha ezt tudod fizetni,akkor a lakáshiteledet is tudtad volna-tehát ezt nem is értem,hogy hogyan gondolták???-tehát.ami pénzed esetleg marad-mivel mostmár semmit nem kell fizetned-hiszen az úgyis elvész-azt félre kell tenni-mivel albérletre kelleni fog...vagy ki is adhatod,ha szülőkhöz tudtok költözni-a befolyt pénzösszeg pedig téged illet!!!Egy picit el vannak szállva maguktól ezek a behajtók...és hozzáteszem -ők csak behajtók, és nem végrehajtók...ahhoz bírósági ítélet is kell!!!!Nem eszik olyan forrón a kását :)
2010. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a moratórium az csak bírósági árverésekre vonatkozik.

Itt a vételi jog miatt egyszerűen az lesz a helyzet, hogy a bank bejegyzi a tulajdonjogát, és onnantól övé a lakás, ő a tulajdonos, és annak engedi meg, hogy benne tartózkodjon, akinek akarja.

Olyan ez, mintha apád házában laknál, aztán egy szép napon azt mondaná neked, hogy na fiam, ez az én házam, most már menj ahova akarsz. Az ellen se véd semmi.

2010. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi ideig nem fizetted?


Sajnos nagyon sok lehetőséged nincs, mert ők vannak előnyösebb helyzetben. Én a fenyegetőzést és a magas lóról tárgyalást, amit többen is javasoltak semmiképpen nem javaslom, mert azzal csak a saját helyzeteden fogsz rontani. Én megpróbálnék valamennyi haladékot kikönyörögni, hátha engednek egy kicsit. Az ingatlan átiratását nem fogod tudni megakadályozni, de a kilakoltatás már problémásabb dolog, azt csak bírósági végrehajtón keresztül lehet, és talán ott van valami jogi lehetőség az időhúzásra. Mégegyszer javaslom, hogy beszélj ügyvéddel.

2010. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én érdeklődni szeretnék,hogy mióta nem tudjátok fizetni a lakástörlesztést?

2010. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Gyerekek nagy gáz van itt,ebben az Országban...pedig olyan szép volna a fiatalságunk...NAGYON SAJNÁLOM,hogy erre fog elmenni,és csak ezekre a gondokra fogunk emlékezni...Nem kéne így lennie...
2010. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!