Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel KHR nyilatkozat -...

Diákhitel KHR nyilatkozat - van valami jelentősége?

Figyelt kérdés

A hiteligénylésnél (ami egyébként nem most volt, hanem 5 évvel ezelőtt) két pontnál lehetett igen/nem opciót választani:


1) A tájékozatatóban foglaltak alapján hozzájárulok ahhoz, hogy a Diákhitel Központ Zrt-vel kötött hallgatói hitelszerződésem kapcsán a Központi Hitelinformációs Rendszerbe átadott referenciaadataimat más referenciaadat-szolgáltató is átvehesse.


2) A tájékozatatóban foglaltak alapján hozzájárulok ahhoz, hogy a Diákhitel Központ Zrt-vel kötött hallgatói hitelszerződésem kapcsán átadott referenciaadataim ezen szerződéses jogviszony megszűnését követően is, legfeljebb öt évig kezelhetők legyenek a Központi Hitelinformációs Rendszerben.


Mindkettőnél a NEM opciót választottam. Van bármi jelentősége? Lakáshitel felvétel előtt állok és nem tudom hogy esetleg ez bekavarhat-e? (A hitelt rendesen törlesztem, soha nem volt elmaradásom, a diákhitel törlesztő és a lakáshitel törlesztő együtt a nettó fizetésem 30%-a lenne.)



2022. márc. 15. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor lenne jelentősége, ha most olyan banktól akarnál hitelt felvenni, aki nem a KHR rendszert, hanem egy (egyébként hasonlóan működő) másik hitelinformációs rendszert használna. Magyarországon működő kereskedelmi bankok esetén ennek nincs jelentősége, mert a KHR-t használják mind.
2022. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!