A bank visz mindent?

Figyelt kérdés

Elbukja valaki a hitelt, - a bank ráteszi a kezét a hitel fedezetére és eladja TELJES ÁRON.

Mi a sorsa a bukott hitelek már befizetett részének?


2010. szept. 13. 13:52
1 2
 1/11 Biggus Dickus ***** válasza:
100%
Ha az eladásból befolyó összeg nagyobb, mint a fennálló tartozás, akkor az adós megkapja a különbözetet.
2010. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A teljes áron eladás ritka mint a fehér holló. Ingatlanoknál például a rendes ár 70% az induló a liciten és nem nagyon szokott felmenni.
2010. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Árverezett, elzálogosított ingatlan soha nem kel el piaci áron, ugyanis pont azért vesznek az emberek ilyen lakásokat, mert olcsóbban hozzájutnak, mint a szabad piacon. (Benne van a hitelszerződésekben, hogy a HB érték 70%-án is eladhatja a bank a lakásokat, ez kb a piaci érték fele.)

Maradék csak abból keletkezhet, ha az eladási ár és a meglévő hiteltartozás között különbség van, de ez a mostani helyzetekre általánosságban nem igazán jellemző.


A nagy probléma pont az, hogy a legtöbb jelzálog hitelesnek deviza alapú hitele van és az árfolyam drasztikus emelkedése miatt a leggyakrabban még az ingatlan piaci árát is meghaladja a tartozás.


A kormány épp a napokban próbál ez ellen tenni, hogy az elzálogosítás után már legalább azzal ne terheljék a bajba jutottakat a bankok, hogy a további követelésüket is fenntartják a zálogosítás után és ha már valaki elveszti az ingatlanát, legalább tartozása nem maradjon tovább.

(Csodálkoznék amúgy, ha ebbe belemennének a bankok, mert ez elég sok következménnyel járna és azoknak, akik több saját pénzt is beletettek az ingatlanba annó, durván sértené a jogaikat.)

2010. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm megtisztelő válaszaitokat!
2010. szept. 13. 15:16
 5/11 anonim válasza:
49%

Én szintén választ keresek és nem találtam eddig.

Ezért itt érdeklődnék hátha van válasz nekem is.

A Korona Kredit embere felkeresett és azt mondta hogy beadják a földhivatalhoz hogy a tulajdonjogukat bejegyeztessék az opciós szerződés miatt erre lehetőségük van.És végrehajtanak,és kiköltöztetnek,egy albérletbe minket a hat kiskorú gyermekkel.Vagy kiadják nekünk albérletbe az ingatlant havi 50000-ért és persze ha nem tudjuk fizetni akkor simán kiraknak minket,azonnal,nem csak áprilisban.Röviden ennyi.Holnapra választanunk kell.

Mit tegyünk?

2010. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt javaslom - "Korona ügyben", - hogy légy szíves, tedd fel ezt külön kérdésként - újból, - mert itt eldugva, egy nem témakört tükröző cím alatt az sem fog rátalálni, aki tud segíteni.

Üdvözlettel!

2010. szept. 13. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A Korona Kredit, mint refinanszírozó bank, teljesen másképp működik, mint a normál kereskedelmi bankok. Úgynevezett vételi jogot is bejegyeztek az ingatlanra, amikor felvetted a hitelt. Az ilyen bankoknak sokkal több, más joguk is van, mint a többi banknak. Ellenük nem lehet tenni semmit, mert már a hitelszerződésnél aláírtad, hogy a bank élhet a vételi jogával, tehát bárkinek eladhatja a beleegyezésed nélkül is az ingatlanodat, ha nem fizeted a részleteket és felmondják a hitelszerződésedet. Amikor új tulajdonosa lesz az ingatlannak, onnantól már gyakorlatilag egy magánembernek tartozol, tehát a kilakoltatási moratórium rád nem él.
2010. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Sziasztok...Ittt a Korona NAGYBAN TÉVED!!!Hiszen a kilakoltatási moratórium marad 2011 áprilisáig-tehát addíg semmi féle képpen nincs joga albérletbe adni Neked a saját lakásodat.Majd április után...akkor is,ha nem tudta elárverezni...!Csak ijesztegetnek!
2010. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kedves utolsó válaszoló, nem jól tudod, az általad említett törvény többféle kibúvót is tartalmaz a moratórium alól és ezek a refinanszírozó bankok, meg a követeléskezelő cégek már rég megtalálták a törvényes módját annak, hogyan érvényesítsék a jogaikat.
2010. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Biggus Dickus ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, a legutóbbi válaszadó téved. A kilakoltatási moratórium a bírósági végrehajtásról szóló törvényben szerepel. Ha azonban a pénzügyi vállalkozás él opciós jogával, onnantól ő a tulajdonos. Valóban joga van bérleti díjat követelni és ha azt nem fizeti a kérdező, akkor felszólíthatja őt a távozásra, esetleg néhány kétajtós szekrény méretű munkatérs kíséretében...
2010. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!