Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem merik kinyitni a...

Miért nem merik kinyitni a Moszkvai értéktőzsdét?

Figyelt kérdés

[link]


Gondolkoztam, hogy ide vagy a külföldi politika kategóriába írjam ki, de hátha itt nagyobb a gazdasági szakértők aránya.


Viszont úgy magyarázzátok el nekem kérlek, hogy pénzügyi analfabétaként is értsem, légyszi.


Tehát annyit tudok, hogy az orosz gazdaság nagy sz**ban van. Mintha fojtogatnák és épp, hogy csak levegőt kap. Jó a hasonlat?

És akkor ha kinyitna a moszkvai értéktőzsde az olyan lenne, mintha a fojtogatót valaki jól megijesztené és ijedtében megszorítaná a nyakát és elzáródna az artériája?


Jó csak viccelek, azért komolyabb magyarázatra lennék kíváncsi. :D

De nagyjából ez a helyzet?



2022. márc. 12. 20:48
 1/6 meszike91 ***** válasza:
100%
Mert összeomlana azonnal.
2022. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1: Ez elég sablon válasz volt.

Én a magyarázatra és az ok-okozati összefüggésre vagyok kíváncsi.


Eleve, hogy működik egy tőzsde? Ha nincs nyitva, akkor miért nem omolhat össze?

2022. márc. 12. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Azért nem omolhat össze, mert a részvényárfolyamok nem változhatnak zárt állapotban. Ha a helyzet normalizálódik és nem lesz annyira volatilis (ingadozó) a piac, majd akkor kinyitják.


Most ha kinyitnák, a részvénytulajdonosok azonnal eladásba kezdenének, ezért az összes részvény zuhanásba kezdene (romlana a cég értéke, mert sok részvény lenne eladó). Ha valamiből nagyon sok van, akkor kisebb az értéke.


Ez pedig rontaná a cégek gazdálkodását, mert nem lenne forrásuk. A részvényeket azért bocsájtják ki, hogy a cég működésének költségeit fedezzék. Ha magas a cég értéke (részvényárfolyama), akkor sokkal nagyobb források állnak rendelkezésre a működéshez.

2022. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"de hátha itt nagyobb a gazdasági szakértők aránya."


Nem igazán :D


A részvények egy jelentős része befeketetési alapoknál van, amikből emberek elkezdték kivonni a pénzüket, ezért hogy őket ki tudják fizetni el kéne adniuk az orosz részesedésüket. Akkor is, ha az alapkezelő látja, hogy nem érdemes, muszáj lenne csinálnia. Tehát egy ilyen kvázi automatizmus miatt esnének össze az árfolyamok.



"Ez pedig rontaná a cégek gazdálkodását, mert nem lenne forrásuk. A részvényeket azért bocsájtják ki, hogy a cég működésének költségeit fedezzék."


A 2. fele igaz, az első ökörség. Amikor először kibocsátjáők a részvényt, akkor kerül be a tőke a cégbe. Később amikor adják-veszik a részvényeket, akkor abból SEMMI nem kerül a céghez.

Van pár cégforma, ami szokott később is újabb részvényeket kibocsátani, és tényleg azt hazsnálja fel a növekedéshez, de ez nem annyira gyakori.


A tőzsde összeomlásával főleg az orosz tulajok járnának rosszul, az ottani Csányik meg Hernádik, akiknek jó nagy tulajdonrészük van a saját cégükben, őket kell megvédeni a kormánynak, az árfolyamok összeszakadása évtizedekig eltarthat, mire újra magáratalál.

A reálgazdaságra nem lenne túl sok hatása. Ha az árfolyama összeesik, attól még a Gazprom ugyanannyi olajat fog kitermelni és eladni.

2022. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3: Köszönöm, így már érthetőbb. Tehát az orosz gazdaság most mondhatjuk, hogy egy kezeletlen seb, amit mindenki el akar kerülni (ahelyett, hogy meggyógyítsa)? Tudom ismét egy primitív hasonlat, de gondolom kb. ez a helyzet és lesz majd egy idő, amikor már van esély a seb kezelésére.


És honnan fogják tudni eldönteni, hogy mikor nem lesz majd annyira volatilis? Mi fogja meghatározni, hogy ismét kinyisson az értéktőzsde?

A hírekben azt olvasni, hogy még ennél is durvább szankciók lesznek a jövőben (ha Kijevet fogják ostromolni). Nem tudom az oroszok miben bíznak most. Itt nekik egy értelmes opció lenne: azonnal eltűnni Ukrajnából és totális Canossa-járás. Vagy tévedek és van valami aduászuk?

2022. márc. 12. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A külföldi befektetők szerint jelenleg Oroszország befektetésre alkalmatlan piac. Ezen a tőzsde bezárása sem segít, elfogyott a bizalom.


Oroszország viszont szeretne a világgazdaság, nemzetközi tőkepiacok része maradni. Azt akarják, hogy a tőke maradjon az országban, ne meneküljön el, ne hozzanak elhamarkodott, meggondolatlan döntést a külföldi és hazai befektetők a pánikeladásokkal. Ezért lehet, hogy csak a háború után indul majd meg ismét a kereskedés és a politikusok majd próbálják nyugtatni a piacokat, hogy rendben lesznek a dolgok.

2022. márc. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!