Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvételt hol, hogyan?

Hitelfelvételt hol, hogyan?

Figyelt kérdés
Abszolút nem értek hozzá, de meguntam az albérletezést. Viszont sajnos alapból abból indulok ki, hogy át akarnak verni. Kihez forduljak tanácsért? Bankhoz? HOnnan tudjam melyikhez, ha nem értek a pénzügyekhez? Más, aki sziontén nem ért hozzá, hogy oldotta meg hogy ne essen pofára? Az jó ötlet, ha olyan ingatlanost kérdezek, aki ott árul, ahol venni akarok? (vidék)
2010. szept. 13. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy tavaszi kormányrendelet azt írja elő, hogy egy ingatlan maximum 75%-ig terhelhető jelzálog hitellel.


Sokan ezt félreértelmezik és egyenértékűnek gondolják azzal, hogy 25% önerő szükséges egy lakásvásárláshoz. Ez nem ennyire egyszerű, nem így működik a hitelezés. Elég ritka, hogy valaki el tudja érni ezt a hitelezhetőségi maximumot. A legtöbb banknál erre eleve nincs lehetőség, mert a leghitelképesebb ügyfeleiknek sem adják meg a törvény által megengedett maximumot, annál a pár banknál pedig, ahol még működik az úgynevezett "magas finanszírozás", nagyon szigorúak a feltételek.


Önerő nélkül, vagy minimális önerővel csak plusz ingatlan bevonásával lehet lakáshoz jutni. Egy ingatlan esetén átlagosan kb 40-50%-ra van manapság szükség egy átlag jövedelmű hiteligénylőnek.


A 10% önerő kizárólag lízing szerződéssel érhető el, de ott is szigorúak a jövedelemmel kapcsolatos elvárások, kb annyi az esély rá, mint hitel esetén a 25% önerő.


egy díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó

2010. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Óvakodj az oldalakon leselkedő, ügyfelekre vadászó közvetítőktől! Ők azt a bankot fogják neked tanácsolni, ahol ők a legtöbb jutalékot kapják, és nem azt amelyik neked a legjobb!

Járd végig a bankokat, hallgass a józan eszedre!

Írd össze a kérdéseidet, jegyzeteld le a válaszokat.

1 napot rászánsz, máris képbe kerülsz!


egy banki ügyintéző, aki igencsak jól ismeri a "bankfüggetlen" hiteltanácsadókat

2010. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó hozzászólónak. Épp akartam írni az ajánlkozóknak, hogy bennük sem bízom. Bár állítólag már elég egyformán "jutalmazzák" a bankok azokat, akik hozzájuk irányítanak klienseket, ezért nem éri meg nekik nagyon egy irányba húzni.

Csak olyan tökfej vagyok, félek, a felét sem érteném annak, amit elmondanak.

Más szerint kb. ugyanazt kínálja minden bank. Izgulok:-(...

2010. szept. 14. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csak azért írok Neked még egyszer, hogy néhány dologra felhívjam a figyelmedet és mert a "banki ügyintéző" hozzászólása kifejezetten sértő és szerintem etikátlan is.


A félrevezető, nyomulós, csúsztatásokkal teli, hazug reklámokat a Providentes kedves kis madárkákkal és Emesével az élen nem a független tanácsadók készítik, hanem a bankok pont azért, hogy minél több ügyfelet szerezzenek (bármi áron).


A hitelszerződéseknél a bújtatott, rejtett buktatókat apróbetűvel szintén nem a tanácsadók, hanem a bankok készítik.


Az etikai kódex és az újabb és újabb szigorítások nem azért születtek, mert a tanácsadók gátlástalanok, hanem mert a bankok túl kapzsik.


Annak, hogy a kormány a tanácsadók működését is megszigorította, én csak örülök, mert remélem, ezzel sok hozzá nem értő kihullik és megtisztul ez a szakma is.


Neked viszont csak előnyöd származhat abból, ha meghallgatsz egy-egy hiteltanácsadót és kikéred a véleményét az összes bank ajánlatáról, ugyanis az információ ingyenes, semmire nem kötelez, az így nyert tudás pedig hatalom.


Egy jó tanácsadó előre felhívja a figyelmedet a bankok ajánlatai közötti különbségekre, az esetleges buktatókra, de ami ennél sokkal fontosabb, ismeri az összes bank hitelminősítő rendszerét, feltételeit és ez alapján előre tudja, hol van esélye az ügyfelének hitelhez jutni, vagy ezáltal a legjobb kamatokat, legjobb hiteleket elérni. Rengeteg olyan apróság van, amin elcsúszhat egy hitelkérelem, vagy rosszabb besorolást kaphat egy ügyfél. A tanácsadók erre előre felhívhatják az ügyfeleik figyelmét és velük együtt átgondolhatják, mit lehet tenni a legjobb minősítés eléréséhez.


Ezt pl semelyik bankban nem fogják elmondani, egyrészt mert a banki ügyintézőknek ez kifejezetten tilos, másrészt pedig ők csak a saját bankjuk szabályait ismerik és nincs rálátásuk a többiekre.


egy bankfüggetlen hiteltanácsadó

2010. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmmm. Kinek higyjek most? :-(
2010. szept. 16. 10:22
 6/6 anonim válasza:
Én sem értek a hitelhez, csak azért olvastam el, mert engem is érdekelt. Szerintem mindkét félnek igaza van, csak más oldalról látják a dolgokat. De személyes véleményem szerint elszomorító, hogy manapság semmit nem lehet hitel nélkül vásárolni.:(
2012. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!