Alkalmazottként adhatok kölcsön a cégnek ahol dolgozok?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha a fizetésem visszatartása kölcsönnek minősül, akkor igen, volt már rá példa a múltban :D

Amúgy nem, természetesen nem adok, a cég se ad kölcsön nekem.

2022. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy te adsz e, hanem, hogy én adhatok e..


Nekem jó a viszonyom a céggel , jól fizettek eddig is és most lenne szükség segítségre és felajánlottam, hogy én tudok adni kölcsön pár hónapra amíg rendeződik a helyzet. Ezt viszont hivatalosan szeretném és nem tudom van e ennek akadálya jogilag.

2022. márc. 10. 17:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Ohh, sorry, adhatok helyett azt olvastam, hogy adtatok. Mea culpa.
2022. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha hitelképes a cég, akkor kap a banktól.

Ha nem kap a banktól, akkor nem hitelképes és jobban jársz, ha a munkanélküliségre tartogatod a pénzed.


Amúgy nem adhatsz hitelt, mert nem vagy pénzintézet. Befektethetsz a cégbe, de minek fektetnél valamibe, ami egy átmeneti bankhitelt sem kap?

2022. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen, természetesen adhatsz.
2022. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hitelt akar adni, hanem kölcsönt...
2022. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Az sem adhat
2022. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm #18:05 válaszoló , hogy a kérdésre válaszoltál
2022. márc. 10. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 - indokold már meg kérlek, hogy miért ne adhatna kölcsön.
2022. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Adhatsz kölcsön. A KFT tagjai is adnak kölcsön a cégnek, ha megszorul. A kölcsön adásának lehetősége nem csak a gazdasági társaság tagjaira vonatkozik.


Egy hiteligénylés elég lassú és költséges folyamat. Van, amikor kifizetődőbb az, ha magánszemély (dolgozója) segíti ki a céget átmenetileg kölcsönnel.


Írtok egy kölcsönszerződést, aztán annak megfelelően teljesíti a cég. Ha nem, akkor ugyanazok a szabályok vonatkoznak a behajtására, mintha egyébként magánszemély kért volna Tőled kölcsön.


Ptk. az irányadó.

2022. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!