Jelen helyzetben szabad felvenni babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Milyen hatással lehetnek ezek a hitelekre? Jelenleg 392,74 az euró és háború van a szomszédban...

#babaváró #hitel #magas euró
2022. márc. 7. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem eszméletlenül aberráltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki most vegyen fel komolyabb hiteleket
2022. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdezem, de sajnos kelleni fog. Babaváró jöhet csak szóba, úton a gyerek így elvileg kamatmentessé válik, de mivan ha egyszercsak mégse :(
2022. márc. 7. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Meglévő szerződésekbe nem szólhat bele (elvileg) az állam. Pl, ha valaki azelőtt kötött LTP-t, hogy az megszűnt volna, ugyanúgy megkapta a 30%-os állami támogatást.

Ilyen infláció mellett 0%-os hitel megéri, hiszen már holnap nem fog annyit érni ez a 10 mft (nemhogy húsz év múlva), amit vissza kell fizetni.

2022. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Mindenképp megéri, de csak csokkal és babahitel plusszal együtt, ki kell maxolni a hitelre szülést 💩
2022. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Komolyan nem értem az ilyen embereket, mint a 4-es. Volt korábban devizahiteled, ezért elkönyvelted, hogy minden hitel rossz? Vagy te nem veheted fel, féltékeny vagy, ezért gyanakodva és elítélve szemlélsz mindenkit, aki megteheti?

Nem írtam, hogy vegyen fel CSOK-ot. Annyit írtam, hogy ha hitelt kell felvenni, akkor megéri a babaváró. Most ha elkezdene félrerakni, szerinted mennyi idő alatt gyűlne össze 10 mft? És mennyit érne akkor? Ha azt mondod, hogy szerinted 20 év múlva ugyanazt meg tudja vásárolni 10 millió forintból, mint ma, akkor... arra nem nagyon tudok mit mondani.

Nyilván megéri egy kamatmentes lehetőség.

Illetve eddig sem szólt bele az állam a meglévő szerződésekbe, vagyis, csak a bankok ellen (pld. moratóriumnál a szerződésekben szereplő kisebb kamatot határozott meg), ami mondjuk szerintem ugyanúgy nem tisztességes, de a gyakorlatban nem tartom valószínűnek, hogy beleszóljanak magánszemélyek szerződésébe (úgy, hogy azt számukra negatív irányba befolyásolják). Ha ez megtörténik, akkor nem ez lesz a legnagyobb bajunk.

2022. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!