Mi legyen a lakáshitellel?

Figyelt kérdés

Nyár környékén lehetőségünk lesz a lakáshitelünket végtörleszteni, meg van/lesz a pénzünk, lejár az LTP-nk. Szinte az összes megtakarításunk bele menne, valamennyi maradna, de nem sok.

Ha ez rohadt háború nem tört volna ki, semmi gond nem lenne, de így félek lenullázni magunkat. Mint sokan mások, én is gondoltam arra, hogy mi van, ha menekülni kell és nekünk egy petákunk se lesz, mert beleöltük a lakásba, amit viszont itt kell hagyni. Ezt a kérdést kimondottan a jelenlegi, nagyon szomorú és egyben félelmetes helyzetre tekintettel tettem fel, ezért ha valaki lesz olyan szíves, hogy elgondolkodik a kérdésemen, ennek fényében tegye. Előre is köszi.



2022. márc. 1. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Végtörleszteném.
Várnék még.
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ltp-t csak lakáscélra tudod felhasználni. Azt nem fogod megkapni kézbe. Ha nem törleszted bele a hitelbe, akkor szàmlákkal kell igazolni, hogy lakáscélra költötted.
2022. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, az csak egy kicsi rész, azt bele kell törleszteni, ez evidens. Csak éppen a többi, a nagyobb rész, az a saját megtakarításunk,nem az ltp-ből van.
2022. márc. 1. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha háború lesz és elhagyod az országot a hitelt attól meg fizetni kell.
2022. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem személyi kölcsönöm volt, de azt bármikor végtörleszthettem. Legközelebb mikor lesz lehetőséged végtörleszteni? Az LTP-t beleforgatnám mindenképp.
2022. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es, bármikor végtörleszthetek, ha van pénzem. Itt az a kérdés, hogy lenullázzam-e magunkat egy ilyen szituációban? Az ltp mindenképp belemegy.
2022. márc. 1. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Maradjon vésztartalékotok. Nem feltétlenül menekülni, amúgyis.

Szóval ha mondjuk van 7 millió hiteletek, akkor törlesszétek be az ltp-t, azt pedig egészítsétek ki mondjuk 5 millióra. A maradék 2-t meg tegyétek el nehezebb időkre. Így csekély a tartozásotok már, de marad egy kis tarcsi is.

2022. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az éppen aktuális ukrán-orosz balhé 2014ben kezdődött, most csúcsosodott 8 év után.

Még ha jönnek is tovább Magyarországra, akkor sem idénre várható.

Nyugodtan törlesz be, onnan majd könnyebben félreteszel.

2022. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. márc. 2. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Értem, én nem nulláznám le magam, minimum 1 milliót megtartanék, de inkább 2-t, ha van rá kapacitás.
2022. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk jövő év elején lesz ugyanerre lehetőségünk, úgy terveztem maradjon durván 1 milla megtakaríátsunk. Naqgyon szar dolog, hogyha az embernek nincs semmi megtakarítása és nem tud mihez nyúlni.
2022. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!