Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi legyen a hitellel és az...

Mi legyen a hitellel és az ingatlannal?

Figyelt kérdés

Házasság alatt felvettünk lakás hitelt, közös az ingatlan, én adóstárs vagyok, ő adós. Elváltunk, én maradtam az ingatlanba. A válási papírokba az van, hogy közösen fizetjük a hitelt. Én bele mentem ebbe, mert nekem nem volt ügyvédem, neki igen. 50-50 arányban van elosztva a lakás. Pedig mondta,egy fillért nem fizet a hitelbe, amíg benne lakok.

Viszont én fizetem a hitelt mióta szét mentünk. És a rezsit, mindent. Életszerűen ő a válás előtt már nem lakott itt. Azóta sem.

Ha eladom az ingatlant, akkor fele fele arányban kell osztozni vagy valahogy ezt meg lehet támadni? Anno 11 millióért vettük, most a piaci értéke 40 millió. Minek a fele járna neki? Amit fel vettünk együtt és abbol 2 évet fizetett. Vagy a 40 milla fele, ha eladom. Én fizetem kb 13 éve.

Nem akarok rossz megjegyzéseket. Nem vagyok ezzel tisztába. Tudom, ügyvéd kell. De hátha tud valaki tanacsot adni.

Jóba voltunk, nem volt sose probléma az ingatlannal közöttünk. 2 éve van egy barátnője, az teljesen kiforgatta. Már gytartást se fizet. Én meg túl akarok adni az ingatlanon, hogy semmi közöm ne legyen hozzá már.


2022. febr. 15. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Normalis esetben ilyenkor valaskor el kell adni ingatlant, abbol vegtorleszteni, es maradek penz fele-fele.

Hazassag alatt nyilvan teljesen mindegy ki fizetett mit, az pedig nem derul ki hogy miota vagytok kulon.

Amugy nyilvan a 40 millio fele jar neki, mert most is tulajdonos 50%ban. Az egyetlen amit talan ki tudsz harcolni, hogy amit te valas ota torlesztettel annak a felet adja oda neked (annyival kevesebbet kapjon).

2022. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
13 éve vagyunk külön. Olyat mond, hogy mivel gyesen voltam a gyerekkel 3 évig, azt ő fizette. Annyival több jár neki. Ez nyilván nem így van.
2022. febr. 15. 23:23
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem...felvettünk 10 milliót. Házasság alatt fizettünk 2 milliót. Majd elváltunk, én fizettem 8 milliót egyedül. és akkor a végén fele fele? Tehát 5-5 millió mindenkinek. Holott ő 2 milliót

tett bele én meg 8 milliót? Az összeg nyilván most csak xy összeg.

2022. febr. 15. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan. A valas utan belerakott penzt esetleg egy perben vissza tudod nyerni ugymond, de a valas elott mindegy ki mit hova rakott, fele fele mindennek
2022. febr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sosem fogom megérteni miért nem számolják fel válásnál az emberek alapból a közös vagyont. Nem lehet arra alapozni, hogy 20 év múlva is jóban leszünk. Ha nem akarsz vele foglalkozni, akkor eladjátok az ingatlant, kifizeted a tulajdonrészét és megszabadultál tőle. Ha utána akarsz menni, akkor keresel egy ügyvédet és íratsz az ügyvéddel egy szép levelet az exnek, hogy az ingatlant értékesíteni kívánod és vételár x részére igényt tartasz ezen és ezen okok miatt. Ha te fizetted végig a hitelt és ez bizonyítható, akkor ennyivel többet követelhetsz is, az más kérdés, hogy ő belemegy-e vagy sem. Ha nem megy bele az egyezkedésbe, akkor közös vagyon megszüntetésére irányuló pert lehet indítani. Azt viszont tudni kell, hogy a per vége lehet kényszer árverezés is, ami azzal jár, hogy vélhetően piaci ár alatt fog elmenni az ingatlan, így valószínű mindketten rosszabbul jártok. Általában értelmes felek ezért az ügyvédi levelezés során már meg szoktak tudni egyezni.
2022. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, ha házasság alatt fizettetek ki 10-ből 2 milliót, akkor azt fele-fele aránynak számítják, totál mindegy kinek a keresetéből ment (a házasság vagyon közösség). Vagyis ebből a szemszögből ő 1 milliót fizetett a hitelbe, te 9-et. Ha 40 millióért értékesítitek a házat, aminek a tulajdonjoga 1/2-1/2, akkor 20-20 millió forinttal távoztok mindketten hivatalosan, ha egyéb megállapodás nem születik.
2022. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 értelmes feleknek gondoltam magunkat. A válás annyira szépen zajlott, hogy az ügyvéd mondta is, így kellene el válni mindenkinek. Persze én 20on évesen, naivan bíztam benne. De úgy csavarták, hogy neki legyen jó. De az utóbbi két évben nem lehet vele kommunikálni sajnos.
2022. febr. 16. 12:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt nem értem. Attól, hogy a felek szépen képesek elválni, az nem jelenti azt, hogy 20 év múlva is szépen fognak tudni kommunikálni. Jobb ha semmilyen anyagi javak nem kötik már össze őket, főleg nem terhek... erről az első pillanatban ildomos rendelkezni.

Semmi rossz nem volt rádnézve abban a megállapodásban igazából, ha az szerepel benne, amit leírtál és ha ő teljesítette is volna az abban megfogalmazott kötelezettségeit... csupán csak hosszútávon gondolkozva már sokkal nehezebb igazságot tenni, főleg egy olyan ingatlan helyzetben, mint a mostani. Nyilván sokkal nagyobbat fogsz így bukni összegszerűen az ügyön, mintha anno rendeztétek volna. Dehát ez már így alakult.

2022. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!