Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vásárlás miatt...

Állampapír vásárlás miatt értékpapír számlát a Postán is nyithatok?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan feltételekkel tudok nyitni értékpapír számlát a postán, mintha az Államkincstárnál tenném közvetlen? Tehát a Postán nyitott számla az Államkincstárnál lesz vezetve? Biztos szövegértési nehézségeim vannak, de nekem nem teljesen egyértelmű az, amiket a neten találtam erről.

2022. febr. 14. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Posta csak egy lehetőséget nyújt hogy ott is tudj az Államkincstárnál értékpapír számlát nyitni amennyiben:

- nem szeretnél bemenni a legközelebbi Államkincstár kirendeltségbe és ott személyesen nyitni

- nem szeretnél az Ügyfélkapun keresztül bíbelődni és saját magadnak nyitni.

Vagyis a Postának annyi köze van hozzá hogy ők egy harmadik opciót ajánlanak fel a fenti kettőn kívül.

2022. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld. Bár a második pontod nem teljesen állja meg a helyét. Én a sajátom ügyfélkapun akartam nyitni, azt hittem végig lehet vinni úgy is, de egy aláírásért be kellett mennem az államkincstárba a végén.


A kérdést nem magamnak írtam ki egyébként, van egy vidéki ismerősöm aki szeretne számlát nyitni és nem voltam benne 100%-ig biztos, hogy ezt postán is megteheti-e.

2022. febr. 15. 00:34
 3/4 anonim ***** válasza:

"Én a sajátom ügyfélkapun akartam nyitni, azt hittem végig lehet vinni úgy is, de egy aláírásért be kellett mennem az államkincstárba a végén."


Hát pedig nem kell. Magamnak és családban 2 másik személynek lett úgy államkincstári számla nyitva ügyfélkapun keresztül, hogy sehova nem kellett mennünk, kitöltöttük az ügyfélkapus formot 20 perc alatt, aztán 1 héten belül jöttek papírok hogy működik. Lehet hogy nem hitelesítetted a feltöltött doksikat?

2022. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megteheti némi jutalékért cserébe. Ezért érdemes inkább közvetlenül az államkincstárhoz menni.

Egyébként anno nekem is be kellett mennem aláírni. Rémlik valami, hogy lehetett volna hitelesíteni valahogy, de olyan marha bonyolult lett volna, vagy legalábbis úgy volt leírva, hogy nekem egyszerűbb volt beballagni időpontra.

2022. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!