Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Maganszemélyként, bejelentett...

Maganszemélyként, bejelentett állás nélkül van esély autót lízingelni?

Figyelt kérdés

Egyéni tevékenységből származó jövedelmem van, meg tudnám vásárolni a kinézett autót kp-ra is, viszont számolgattam, és jobban járnék, ha nem venném meg.


Az autó vételárából ki tudom szedni a lízing díját, így megmaradna a tőkém, és lényegében ingyen lenne az autó.


Cégem nincs, bejelentett állásom jelenleg nincs.

Számlára érkező jövedelmet tudok csinálni bármikor, akár havonta is, évente, mindegy.


Van megoldás számomra?

Elég esetleg, ha leteszem a “kauciót” és akkor nem kérnek jövedelem igazolást?

Az autó árának 10%-át amúgyis be kell fizetni kezdésként, ami tk. esetén is a teljes casco önrésze lenne.


2022. febr. 2. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"autó vételárából ki tudom szedni a lízing díját, így megmaradna a tőkém, és lényegében ingyen lenne az autó."



WTF???

2022. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezt nem fogják elfogadni. Én tavaly vettem autót lízingre, akkor a harmadik pénzintézettől kaptam meg, ketten azért utasítottak el mert egyéni vállalkozó vagyok, és így nem "rendszeres" a jövedelmem.
2022. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
#1: Szerintem arra gondol, hogy van X millió forintja (ami az autó vételára), de ezt be tudja úgy fektetni, hogy kitermelje a havi lízingdíjat.
2022. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam számszerűsíteni, szerintem teljesen érthető, amit írtam, de akkor levezetem neked kerekítve.


20 millió ft-os autóról van szó, ha megvenném, -20millió, plusz casco, kötelező díja, szervizek, stb.


Viszont ugyan ezt az autót el lehet hozni kb 3 millió ft befizetéssel, havi 450.000ft-ért 4 évre, minimális maradvány értékkel.


Én a 20 millióból befizetek 3-mat, plusz évi 5,4 milliót.

Viszont a havi 450.000ft-ot ki tudom termelni minden hónapban, kb 11-13 millió ft-ból. (3% körüli eredményem van pénzügyi piacon, havi szinten, lassan 2 évre visszamenőleg.)

2022. febr. 2. 22:45
 5/10 anonim válasza:
81%

Az elsőhöz hasonlóan én sem értem amit írsz.


De a lényeg: ha BÁRHONNAN van LEGÁLIS jövedelmed, akkor igen.

Vagy, ha van komoly ingóság vagy ingatlan fedezeted.

2022. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3# igen, pontosan erre gondoltam.

Szerintem többet is ki tudnék, mint a lízingdíj, de alábecsültem minden számítást, úgy is bőven benne vagyok.

Ha meg netán mégsem, és lesz 1-2 rossz hónap, akkor veszek el a tőkéből.

Ha lesz erős hónap, növekszik a tőke.



2# milyen harmadik pénzintézetnél sikerült végül?

2022. febr. 2. 22:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Természetesen legális, otp-s számlára szoktam kiutalni a megélhetésemre szánt összeget, a nagy tőkém viszont bróker cégek számláin vannak.

Ingatlannal rendelkezek, de azt nem feltétlen szeretném megterhelni.

2022. febr. 2. 22:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehol nem fogsz megoldást találni, mert egyetlen bank sem tekinti rendszeres jövedelemnek a befektetésekből származó bevételt.
2022. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a kérdezőt, nem fognak lízingre adni így. Vagy hitelt veszel fel a lakásra és úgy veszel autót vagy kifizeted az egészet egybe.
2022. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
07.53-as, rendszeres, bank által elfogadott jövedelem nélkül ingatlan fedezettel sem adnak a bankok hitelt, ez a világ már több éve megszünt.
2022. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!