Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe lenne érdemes befektetni?

Mibe lenne érdemes befektetni?

Figyelt kérdés
Igazából az a helyzet hogy heteken belül 18 éves leszek, és megnyílik előttem a banki világ. Jelenleg van egy otp junior számlám, amin úgy 300-400e ft van. Ezenkívül már évek óta minden zsebpénzemet euróba váltom, abból van 1000. Szeretném, ha a számlámon lévő pénz nem csak állna, és inflálódna. Olvastam a MÁP+ról és a PMÁPról, valamint a kriptovaluták is érdekelnek. Hogy kezdjek bele? Akár könyveket is ajánlhattok, tényleg szeretném rendesen csinálni és nem csak elszórni a pénzemet. Szeptembertől egyetemre megyek, ahol szintén gazdasági szakon leszek, mert érdekel, de azzal nem megyek semmire, ha a tárgyi tudás hiányzik. Szóval ne hurrogjatok le légyszíves, mindenki elkezdi valahol :) Hajlandó vagyok mindennek alaposan utánanézni, csak az elinduláshoz lenne szükségem segítségre. Még annyit hogy egyelőre olyan 100-200e ftot szeretnék befektetni valamilyen módon, hogy otthon a szüleimet ne tegyem a sírba :D
2022. jan. 28. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Az álampapír annak való aki csak be akarja tenni a pénztét, aztán nem foglalkozni vele. Cserébe eléggé kevés hozamot produkál.


A kriptó meg annak, aki hajlandó bújni az árfolyamokat, és ha úgy van venni, ha úgy van eladni. Kriptóval nyilván sokkal nagyobbakat lehet szakítani de jókor veszel jókor adsz el. De azzal is érdemes számolni, hogy ha te tavaly valamelyik év eleji árcsúcson vettél BTC-t, mert arra spekuláltál hogy ez toronymagasan emelkedni fog tovább, akkor a mai napon kb -40%-os bukásban vagy.


Viszont a 100-200e Ft az annyira alacsony lépték hogy azt bármibe teszed max aprópénzt fog neked produkálni hozamként.

2022. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Barmibe ami mozog. Kripto/tozsde. A te korodba ez a penz arra valo hogy megtanulj tozsdezni. Allampapir a boomerek sportja
2022. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés az a pénz, ne fektesd be semmibe, mert egyetemen még jól jöhet. Próbálj meg csajozni inkább, mert egyetemen még annyira nem pénzéhesek a luvnyák. Ott éld ki magad, hidd el később akkor nem kell százezreket rájuk költened. Ez így viccesen hangzik, de igaz.
2022. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csaj vagyok... :) Jó mondjuk kicsit egyetértek veled :D

Az a baj, hogy ha nem fektetem be semmibe, akkor állni fog. És a kiadásaimat meg fedezi majd valamennyire a családom, meg dolgozni is tervezek. Tudom, hogy nem sok pénz, de valahol el kell kezdeni. Akkor érdemesebb lenne utánajárnom a kripto dolgoknak, ha hosszutávon csinálni akarom? Mert ha bejön és nem vagyok totál tehetségtelen akkor nem szeretnék 100e ftnál megállni, hanem amit megtakarítok azt folyton befektetni.

2022. jan. 28. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csaj vagy, akkor fektess a külsődbe. Az mindig megtérül nőként. A férfiaknak pénze van, a nőknek meg puncija. Lehet ezt tagadni, de így működik a világ.
2022. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Haha, tudom hogy így működik, és igyekszek is a külsőmbe fektetni :D Edzeni járok, bőrápolok, normális stílusom van. Csak tudod, buta, üresfejű libából van elég a világra. És ha nem vagyok egy veszett ügy (még soha nem volt 5ösnél rosszabb jegyem matekból) akkor nem szeretnék beállni a sorba. Tudom, hogy mi vagyunk a gyengébb nem, én ezt elfogadom, de attól még nem kell önállótlan kis bábunak lennem. Szóval ha csak egy kis pénzem is van, nem akarom hagyni elveszni. Nem vagyok otthon sem a kriptoban, sem az állampapírokban, szóval utána fogok nézni és valamit kezdek a kis jelentéktelen életemmel, hogy legalább számomra ne tűnjön annak :D Sajnos elég nehézkes családom van, szoval ha egyszer sikerül kirepülni, k*rvajól akarok élni :DD
2022. jan. 28. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Diákhitelt is be tudod forgatni állampapírba. Nem lesz nagy, de haszonnal zárod majd az egyetemet.
2022. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!