250 ezret erdemes magyar allampspirba lekotni vagy tul keves ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 04:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Sokkal többet érsz vele, ha átváltod Euróba, vagy USA dollárba.

Ekkora összegre, olyan minimális az a pár százalék kamat, hogy egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele.

2022. jan. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első évben fizetne 9 ezret kb. Nem sok, de semmit nem kell csinálni érte.
2022. jan. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
9000 ft is penz, inflacio ide vagy oda, azt is kell erekelni, de koszi 😊
2022. jan. 26. 07:01
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

"Sokkal többet érsz vele, ha átváltod Euróba, vagy USA dollárba."


Ha egy éve euróba teszi a pénzét, és most használni akarná forintba akkor kb ugyan annyit vagy a váltási költségek miatt inkább kevesebb pénze lenne mint egy éve volt.


Az leggyengébben fizet 1 éves álampapírral meg kapna mondjuk rá 7500Ft pluszt.


Szóval legalább számolj utána mielőtt itt nulla hozzáértéssel írod a hülyeségeid. :D

2022. jan. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Persze 0 hozzáértés.


Tavaly január elején 300Ft ért lehetett VENNI USA dollárt.


Most ELADNI lehet 316Ft ért


250.000Ft ért durván 833 dollárt kaptam volna, és dolláronként ma 16Ft ot fogok, így kicsit több, mint 263000Ft-ot kapok, ha visszaváltom, és nem szàmoltam azt, amikor e hőnapban 320Ft is volt a vételi ár.



De, persze majd ezt is megmagyarázod, hogy hülyeség.

2022. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Állampapírnál nincs olyan, hogy túl kevés pénz. Pont azoknak hasznos, akiknek minden másra túl kevés a pénzük.

Ha kp-ben van, érdemes a postán venni nyomdai MÁP+t. Azt visszaváltáskor kp-ben fizetik ki.

Ha bankszámlán van, akkor meg államkincstárnál érdemes számlát nyitni és közvetlenül ott venni, nem bankon keresztül.


Amit 1-es ír az inkább egy biztosítás. Lehet, hogy jobban jársz, mint az állampapírral, lehet, hogy rosszabbul. De legalább nyugodtan alszol, hogy nem forintban van a pénzed.

Aki szeretné ilyen módon bebiztosítani magát, annak az is oké, de ez spekuláció, nincs semmilyen ráhatásod, hogy mi lesz az árfolyamokkal, akik meg azt mondják, hogy látják előre hol lesz X év múlva azok hazudnak.

2022. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hónapban*



Azt persze aláírom, hogy ez nem biztos többlet pénz, de figyelve a jelenlegi tendenciàkat, a Ft mindenhez viszonyítva tartósan gyengül.

Így, valós alternatívàja az állampapíros kamatoknak.

2022. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5 - Mennyit is nyertél rajta? 316/300 = 105,3% mínusz a költségek.

Hát nagyon megverted az állampapírt, bravó :)

250ezer forint esetén 9ezer helyett 13ezer a nyereség.

Halkan mondom, hogy az árfolyam nyereségből neked hivatalosan adóznod is kéne 15%-ot.

2022. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8 nem csalódtam. 😄


Hiába a több nyereség, te akkor is megmagyaràzod, kihozod a végén, hogy a kevesebb a több.



Arról, egy szó sem volt, hogy ki nyer nagyobbat, én csak azt mondom, hogy a jelenlegi helyzetben valós alternatívája a valutaváltás, az állampapírnak.

2022. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még annyival egészítenèm ki, kedves 8-as, hogy én sosem mondtam azt, hogy az állampapír hülyeség, maximum csak azt, hogy 250.000Ft-nak nem a legideálisabb.


Ekkora összegnél működhet egy másfajta "befektetési" módszer is, tekintve a 3,5%-6%-ig terjedő állampapír kamatokat.

2022. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!