Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elég ha az IBAN-t adom meg...

Elég ha az IBAN-t adom meg átutaláshoz, és vissza tudnak vele élni?

Figyelt kérdés
Youtube-on szeretnék pénzt begyűjteni. Ezt nem lehetne úgy megoldani, hogy csak az IBAN-omat adom meg? Azért kérdem, mert az ilyen 'harmadik' oldalakon vagy mobilszám kell, vagy levonnak díjakat, vagy pedig kizárnak, és nem adják vissza a jelszómat. Az IBAN-nál kicsit attól félek, hogy visszaélnek vele, bár hogy hogyan, azt nem tudom elképzelni. :) Egyszer mintha láttam volna olyan videót, ahol a felhasználó csak az IBAN-ját adta meg. Jobb ötletem nincs. Elnézést, ha hülye a kérdés, legszívesebben dolgozva keresném meg a pénzt.
2022. jan. 23. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak az iban onmagaban nem elég. Kell a swift kod, sot esetleg a bank cime pl.


De az ibannal nem tudnak visszaelni, az csak a szamlaszamod.

2022. jan. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az IBAN-ból kiderül a SWIFT meg a bank neve. Inkább a nevemet nem szeretném megadni.
2022. jan. 24. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg kell adnod a nevedet.


De kulonben is, hogyan elnenek vissza a neveddel.. szerinted mondjuk Dancsó nevevel is visszaelnek?


Neve5seges..

2022. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy ha az utcán látnak, tudják, hogy Gipsz Jakab vagyok. Ahhoz annyira nincs kedvem. Köszi a válaszokat!
2022. jan. 24. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Azert nem vagy te akkora vki hogy az utcan ismerjenek fel..
2022. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon belül működik már a másodlagos azonosító használatával az utalás. Elég a bankodnál megadni, hogy melyik email címet szeretnéd azonosítónak használni, utána azt az email címet megadni utaláshoz a youtube-on. Ilyen esetben úgy tudom, hogy a fogadó fél neve és bankja sem kell.

A kiválasztott email címet évente újra meg kell adni a banknál, mert egy év után a másodlagos azonosítók elévülnek.

2022. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös: Nem, persze. Ha belegondolok, nincs racionális érv a szándékom mögött, csak hát mégis izé mittomén.


6-os: Köszi, ezt nem tudtam!

2022. jan. 25. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!