Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A babaváró kölcsönt olyan...

A babaváró kölcsönt olyan értelemben eltörölhetik hogy nem lehet igényelni újat?

Figyelt kérdés
Pl. én munkahely hibájából történt TBJ megszakítás miatt (egy helyen hiába vagyok 6. éve...) csak áprilistól lennék jogosult rá, és gondolkodom rajta. De márciusban választás, netalán ha az ellenzék nyerne (amit kétlek...) akkor megléphetik hogy nem lehet újat igényelni már addigra?
2022. jan. 19. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Igen, ha akarják eltörölhetik, ezt nem rögzítették alkotmányban, hogy lehet felvenni babaváró kölcsönt.

Persze választás előtt megígérnek fűt-fát, hogy marad minden kedvezmény a családosoknak. Én arra emlékszem, hogy a szocik alatt a cigók kaptak rengeteg pénzt a ha dolgoztak, ha nem a gyerekek után, most meg csak az kap, aki tisztességesen dolgozik.


Ez így helyes.

2022. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Babaváró amúgy is csak idén év végéig van, nem?
2022. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy lejár, de még beleesnék a keretbe...
2022. jan. 19. 11:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Áprilisig kizart. De azt sem tartom valószínűnek, hogy az eredeti határidő (talán 22 év vége) előtt bárki hozzá merne nyúlni.
2022. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt a választás Áprilisban lesz, nem Márciusban, másrészt ha az ellenzék nyer (ami kb kizárt, mert maguk alatt vágják a fát MZP-vel az élen), nem a babaváró lesz a legfontosabb dolguk.

Az viszont biztos, hogy év végével megszűnik, mert Viktor két okból sem fogja meghosszabbítani: egyrészt lementek a választások, 3 évig nem kell mézes madzag, másrészt üres államkasszából amúgy se lehetne fizetni.

2022. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En is ez előtt állok nekem a pénzügyi tanácsadó azt ajánlotta ha szeretnénk felvenni akkor tegyük még tavasszal a választások előtt mert ő szerinte nagy rá az esély hogy el fogják törölni a választások után bárki is nyer. Mivel nem fenntartható ez a folyamat és a rendszer nem fogja bírni. Úgyhogy mi úgy döntöttünk felvesszük most annak ellenére hogy a gyerek projekt a másik félévben lenne tervben.
2022. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekunk is lenne helye... en erosen gondolkodok rajta. Ettol kedvezmenyesebb ajanlat nincs.
2022. jan. 26. 10:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk vele én már végig jártam a bankokat és mindenféle kalkuláciot csinált. Nem volt jobb ajánlat.

6-os voltam.

2022. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!