Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi szükséges ahhoz hogy...

Mi szükséges ahhoz hogy valaki kezes legyen?

Figyelt kérdés

Próbáltam tanukat szerezni egy ügyhöz, de attól féltek, hogy valami banki kezes ügybe akarom őket belerángatni. Aztán hallottam egy olyan sztorit is, hogy pl egy korábbi tanúzásnál az adatait felhasználták kezesként aztán nyögheti a hitelt.


Tanúzásnál mindössze csak nevet és lakcímet kérnek. Tényleg belerángathatnak milliós tartozásba csak azért mert tudják a nevem és a címem?


2022. jan. 16. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis.
2022. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a tanú nem hogy nem kezes, de még csak a szerződés tartalmáért sem felel (nem kell tudnia arról, hogy mit tartalmaz a szerződés)

ők csak azt tanúsítják, hogy te vagy az egyik fél, te írtad alá

keress kevésbé buta embereket, mondjuk nem lesz könnyű

2022. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahhoz hogy kezes legyen, jóval több információ kell róla és a bank is ellenőrzi.
2022. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy valaki kezes legyen egy kezességvállalási szerződés kell.
2022. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Legyen keze laba.
2022. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha lábam nincs az csaknem akkora baj?
2022. jan. 16. 23:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen mendemondák, amikor valakik nem olvasták el hogy mit írtak alá, és utólag hozzászerkesztik hogy ők bizisten nem tudtak róla, hogy erről van szó.


Ezek elég buta emberek. Tanúkra elég sok esetben szükség van, aki ettől is fosik az végtelenül primitív, és nem ezen a földön van két lábbal.


Nekem egy telekom lemondáshoz kellett 2 tanú, mert meghatalmazva jártam el, és a saját sógorom nem volt hajlandó aláírni. wtf. :D

2022. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
Meg egyébként is, ha valakinek azt mondod, hogy írjon alá tanúként, de becsapod, és kezes lesz az megtévesztés és (ha betudod bizonyítani, hogy így volt), akkor a szerződés érvénytelen.
2022. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!