Mi okozza ezt a hirtelen forinterősödést?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa számomra, hogy az elszálló infláció mellett, ami miatt az állam hatósági árat vezet be bizonyos élelmiszerekre, mint a szocializmusban, a forint egyre erősödik az euróhoz képest, ami a növekvő gazdaság jele lenni.

Elmagyaráznátok, hogy miért és hogyan van ez?



2022. jan. 15. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Én úgy gondolom, hogy

a benzinárak és a most bejelentett alapvető élelmiszerek árainak befagyasztása miatt erősödhetett a forint. De ha majd eltörlik ezt az intézkedést, ismét kilőnek majd az árak, és szerintem a forint is rekordszintre fog gyengülni.

2022. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az MNB elkezdte a devizatartalékait forintra váltani, amivel befolyásolni lehet a piacot. Ezt mindig titokban teszik, különben nem lenne megfelelő hatása.


A hatósági ár és a többi kommunista intézkedés csak a forintgyengülés és a hosszútávú infláció növekedés irányába hat.

2022. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kőszi a válaszokat. Kettes, írnál erről, hogy mit jelent ez, amit az MNB csinál?
2022. jan. 15. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy jegybanknak (normális esetben) nem csak a saját országának devizájából van készlete, hanem másból is, euró, dollár, font. Ha az MNB elkezdi az euróját a piacon forintra váltani, akkor a kereslet-kínálat törvénye szerint "drágulni" fog a forint az euróhoz képest, magyarul egy euró kevesebb forintot fog érni.

Nem 100%, hogy ez történik, de eléggé valószínű.

2022. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Áhh, értem, köszi a választ.
2022. jan. 15. 22:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!