Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP helyett melyik bankot...

OTP helyett melyik bankot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Váltani szeretnék, mert ma nagyon elegem lett belőlük.

Visszaélnek erőfölényükkel,azt hiszik az ügyfelek vannak a bankért.



2022. jan. 10. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a Raiffeisennél vagyok, és meg vagyok velük elégedve, a feleségem az Ersténél és ők is jók. Van számlám az Unicreditnél is, őróluk nem tudok véleményt mondani, mert nem használom aktívan.


Én is voltam OTP-s, és azt tudom mondnani, hogy bármelyik másik bank jobb náluk, ügyfélbaráti szempontból mindenképpen.


Hogy milyen bankszámlát válassz, szerintem nézd meg a [link] oldalt.

2022. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Gondoltam én is a Bankmonitorra. A helyzetet bonyolítja az a dolog, hogy ott van az értékpapírszámlám is. MÁP Plusz és PMÁP Államkötvényekkel. Van rá lehetőség visszaváltás nélkül, elfogadható költségek mellett átvinni pl a Magyar Államkincstárhoz, esetleg más bankhoz?
2022. jan. 10. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Raiffeisen, Erste vagy K&H. Bármelyikhez is mész, az OTP-hez képest felüdülés lesz.

Állampapírt mindenképp a Magyar Államkincstárhoz vidd, mert teljesen független a számlavezető pénzintézetedtől. Nagyon ritka az, hogy jobban jársz azzal, ha egy banki értékpapírszámlán tartod az állampapírt. (Egyes papírok visszaváltása kedvezőbb pl. a Budapest Banknál vagy a Gránit Banknál, de erre ritkán van szükség.)

2022. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyre inkább úgy fest, az OTP-nél csak jobb lehet.

Gondolom az értékpapírszámlámon lévő Állampapírokat nem lehet csak úgy átvinni. Ha mindet vissza kellene most váltanom, óriásit buknék.

Visszaváltáson kivül van egyéb megoldás?

2022. jan. 11. 10:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem pontosan, de mintha pár éve valaki átvezette volna Takarékbankból Államkincstárba az állampapírokat. Így gyorsan rákeresve nem találtam semmit, de próbáld meg felhívni az Államkincstárat: [link]
2022. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#:5 Köszönöm a választ, megérdeklődöm.


Bár mível a feleségemmel egy közös számlán vagyunk, így már talán nem is annyira rosz. Ma már erre nem nagyon van lehetőség.

2022. jan. 12. 05:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!