Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen esetben kell várni a...

Milyen esetben kell várni a babavaroval 90 napot, hogy önerőként felhasználható legyen egy ház vásárlásnál? (Felvázolom a helyzetünket lent)

Figyelt kérdés

Szoval a babavaro már a számlánkon van pár napja.

adott egy 25 milliós ház, amit meg szeretnénk venni.

Hitel szempontjából nagyon jó a jövedelem kettőnknek 700 nettó szóval azzal h jó hitelt kapjunk nem hiszem, hogy gond lenne. 1 baba van akire ha lehet felvennénk csokot is.

Az volna a kérdésem, hogy ebben a helyzetben, ha a ház már ki van nézve de semmi plusz pénzünk nincs foglalóra (azt is a babavarobol szeretnenk) milyen kilátásaink vannak? Meg kell várnunk a 90 napot? Vagy kivehetünk 2 milliót a babavarobol foglalónak a többit meg ami szükséges még nagyjából 5t az önerő részbe?

Köszönöm a válaszokat. Esetleg ha szakértő is olvassa hála érte.


2022. jan. 7. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A babaváró egy szabad felhasználású hitel. Folyósítás után akkor és arra költitek, amire csak szeretnétek, nincs semmiféle megkötés.

Amire figyelni kell, az az, hogy a babaváróból származó pénzt nem minden bank fogadja el (teljes egészében) önerőnek. Ezt tisztázzátok a bankkal, amelyiknél a jelzálog hitelt fel szeretnétek venni.

2022. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy rémlik, hogy 90 napon belül a babavárónak csak 75%-a használható önerőként. Viszont elképzelni sem tudom, hogy ha te most 10 milliót beteszel önerőbe, akkor miből mondja meg a bank vagy bárki, hogy te azt a babaváróból fedezed vagy a párnahuzatból vetted elő.
2022. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az h ezt nem értem én se. Mert mi van ha van 10 millióm és az az önerő És a babavarot teszem a párna huzatba, amiből veszek egy kocsit.
2022. jan. 7. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak akkor lényeges (és lenyomozható), hogyha a két hitelt egyszerre veszed fel. A bank ilyenkor azt mondja hogy oké, elfogadja a babavárót önerőként, de csak a 70-75 %-át (nem emlékszem a pontos mértékre).

Utólag én nem gondolom, hogy ezt ellenőrizné bárki is. Maximum akkor akadhat meg a dolog, hogyha ugyanannál a banknál intéznéd a lakáshitelt is és esetleg a számláitokat is ott vezetitek. Így nem biztos, hogy elhiszik, hogy a cihából veszed elő a 10 millió önerőt. :)

2022. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden esetben várni kell 90 napot, ha azt szeretnéd, hogy 100%-ban önerőként vegyék figyelembe. Amúgy csak a 75%-a számít önerőnek.
2022. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat saját önerővel pótolnám a többit.
2022. jan. 12. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!