Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mèrt van elutasitva a bankkárt...

Mèrt van elutasitva a bankkártyám ?

Figyelt kérdés

Fizetni akartam vele ès azt irta elutasítva megnèztem az automatánál kiváncsiságból ott is kidobta egyenleget se tudtam lekèrni rajta

Bár van egy selytèsem egy társkereső oldalon voltam tegnap ami abból áll ha elfogy a kredited fizeni kell èrte h újra legyen ès ismerkedni tudj voltam olyan hülye bele mentem igy most ma reggel meg már letiltották

Mi ilyenkor a teendő?


2022. jan. 3. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy előfizetésed és nem fizeted tovább (mert lejár a kártya vagy nincs egyenlege), akkor csak azon az oldalon szűnik meg az előfizetéssel járó kedvezmény és hozzáférés, amíg újra elő nem fizetsz. Egy oldal sem tiltatja le a banknál a kártyádat csak azért mert nem fizetsz, nem is tudnak ilyet csinálni.


A banknál kell érdeklődni hogy mi történt. Három eset szokott történni:

- vagy te tiltod le, de arról tudsz

- vagy a bank tiltja le, de arról értesítenek

- lejár a bankkártya, de arról is értesíteni szoktak és általában hamarabb legyártják és megkapod az újat

2022. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem előfizetès volt ugy kèlezeld el volt 5 kredit (alap) ez azt jelenti 5 üzit tudsz küldeni plusz válaszolni ha elfogy akkor ha jol emlèkszek 2149 ft tudsz ujabb 5venni egy pár alkalommal kihasználtam azt se lehet mondani hogy nincs a kártyámon meg akkor kiirná hogy az a baj de konkrètan nem fogadja el volt 1x ilyennek dolgom hogy a play áruházból valaki probálkozott a kártyámmal ès letiltották akkor kaptam ezt az ujjat lehet hogy most is ez törtènt hogy valaki vissza èlt ezzel? Teszem hozzá soha senkinek nem adom meg a kártya adataim soha
2022. jan. 3. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit mondott a bankod telefonos ügyfélszolgálata, amikor felhívtad?
2022. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mèg egyenlőre semmit mèg nem hivtam őket holnap megyek szemèlyesen rákèrdek most mi van ezzel a kártyával
2022. jan. 3. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

„Ezer éve” (tényleg nem tudom, hogy nekem mióta van) létezik a webkártya, vagy más néven virtuális kártya. Online fizetéshez kizárólag ezt ajánlják a bankok, fizikai használatra (bolti, postai stb. POS terminál, ATM) nem is alkalmas. Azért nem tudom, mióta van, mert kétévente ezt is cserélik; két évig tart ennek is az érvényessége.

Más kártya adatait a neten még biztonságos helyen is veszélyes megadni, mert hackerek megszerezhetik. Ráadásul, az EU-n kívüli fizetőhely esetén nincs is biztonsági azonosítás; nem kell jóváhagyni a fizetést.


Két technikát alkalmaznak hozzá a bankok.

1.) Egy alszámla tartozik hozzá, csak az azon levő összeghez fér hozzá. Az alszámlán alapesetben 0 Ft van. Az ingyenes netbank használatával ingyenesen lehet a folyószámláról az alszámlára pénzt tenni; ezt nyilván akkor teszi a tulajdonos, ha ő akar fizetni.

2.) A folyószámlához fér hozzá, de az alaplimitje 1 Ft. Az ingyenes netbank használatával ingyenesen lehet emelni a limitet; ezt nyilván akkor teszi a tulajdonos, ha ő akar fizetni.

A netbank használatával történő változtatás biztonságos, mert kétfaktoros azonosítás van. Sőt, már a netbankba történő belépéskor is; így a csalók nem tudnak alszámlára pénzt tenni, illetve nem tudják a kártyalimitet emelni.

A virtuális kártya éves díja két-háromezer forint (közelebb szokott lenni a kétezerhez), használatbavételi díja nincs, és elég általános, hogy az első éves díjat el is engedik a bankok.

Nincs vele gond (ha netán lenne, akkor sem érinti a másik kártya használhatóságát, például, boltban); ha próbálkoznak, akkor jön egy SMS, hogy valami világvégi ki tudja mi a fene helyen sikertelen volt a kártyás fizetés. Így jártak.

2022. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akit èrdekel mi lett a kártyával annak írom hogy annyi volt másnap bementem ès közöltèk velem hogy az oldal ahol fizettem nem volt megbízható ezèrt zárolták a kártyám adtak egy telefonszámot ès fel kellet hivnom hogy èn használtam a kártyát onnantól kezdve fel is oldották ès tudom használni
2022. jan. 8. 17:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!