Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Apukámat rászedte egy nő,...

Apukámat rászedte egy nő, tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés
Apum nyugdíjas lett 2 éve. Rendkívül jóhiszemű és alkohol okozta demenciája is van, ezt kihasználta egy nő. Rávette, hogy vegyen fel neki 1,5 millió hitelt. Esküdött, hogy visszafizeti. Egy darabig fizette is mint kiderült, de aztán jött a fizetési moratórium. Időközben lelépett Spanyolországba. Most lejárt a moratórium és aputól követelik a részleteket. Én most tudtam meg, írtam a nőnek, hogy jó lenne, ha fizetné a részleteket, de nem fűzök hozzá sok reményt. Ha feljelentést tennék ellene, mondjuk megtévesztés miatt, akkor lenne esélyem, hogy a hitelt átírják a nevére vagy veszett ügy?

2022. jan. 3. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Semmit nem tudsz tenni, kiveve megkoszonni a sikhulye apadna hogy megfosztott teged meg az oroksegedtol is.
2022. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha apukád demens, érdemes lett volna gondnokság alá venni és akkor nem tudott volna hitelt fölvenni.
2022. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Mivel nincs gondnokság alatt apukád így cselekvőképes, az csinál a pénzével amit akar. Ajándékot vissza lehet követelni, de gondolom nem írtak szerződést a hölgyikével. Így reménytelen.
2022. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xswerdy ***** válasza:
81%

Kicsit kevered a fogalmakat. Feljelentésről beszélsz, ami bűncselekmény gyanúja esetén lehetséges. A csalás tényállása felmerülhet, mivel a nő édesapádat megtévesztette, de jó eséllyel azt fogják mondani, hogy ez egy polgárjogi vita. De meg lehet próbálni a feljelentést, az nem kerül semmibe. Te is megteheted, nem csak a sértett.


A másik út a polgárjogi. Ilyen kisebb összegnél fizetési meghagyást kell kiadatni egy közjegyzővel. Ha az illetőnek tudjátok a spanyolországi címét, küldessétek oda (ez EUs fizetési meghagyás, nem kerül többe, mint a belföldi). Ha nem mond ellent, akkor jogerőssé válik, azaz akár végrehajtható. Ha ellentmond, akkor perré alakul a dolog. Remélhetőleg azért van valami papírotok a pénz átadásáról? Mert per esetén bizonyítani is kell a követelést.


De olyan nincs, hogy a hitelt átírják a nevére. A bankkal édesapád van kapcsolatban, ott ő vette fel a hitelt, hogy azt tovább kölcsönözte, az már az ő dolga.

2022. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor reménykedek, hogy a nő küldi a pénzt.
2022. jan. 3. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

"kisebb összegnél fizetési meghagyást kell kiadatni egy közjegyzővel."


Fizetési meghagyás díja 1.500.000 ft-nál 45 000 ft és semmi esély rá hogy sikerül.

2022. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
100%
persze, nincs ingyen. De miért ne sikerülne? Az egy másik kérdés, hogy utána fizet-e, és hogy az esetleges végrehajtás (aminek az árát szintén előre kell fizetni) sikeres lesz-e. Szóval előszr csak megfenyegetném a jogi úttal.
2022. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igen, gondoltam rá, hogy kilátásba helyezem neki a jogi útra terelést. Egyelőre várok, állítólag 15-én kap fizut, akkor utal.
2022. jan. 3. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogi út, majd add át behajtónak.


Feltéve, ha bizonyítható.

2022. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!